امروز مصادف با جمعه, 4 میزان , 1399 , Friday, 25 September , 2020
کد مطلب : 11172 , ,
+
-

بزرگترین گورستان طیارات در دنیا + تصاویر

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 25 ژانویه , 2018 , بخش : خواندنی ها

بزرگترین گورستان طیاره جهان در شهر آریزونا در امریکا واقع شده است، در این محل که دردل صحرای آریزونا است پیشرفته ترین طیارات نظامی تاریخ گذشته منتظر قطعه قطعه شدن استند.

 

بزرگترین گورستان طیاره در دنیا در پایگاه نیروی هوایی دیویس مونتان واقع در توسکان ایالت آریزونا قرار دارد. در این مکان جالب توجه می توان سیر پیشرفت تکنالوژی هوایی را در پنج دهه اخیر به چشم مشاهده کرد. لاشه هزاران طیاره مختلف نظامی و غیر نظامی که ملیاردها دالر صرف ساخت و بکارگیری آنها شده است، در سراسر این پهنه وسیع به چشم می خورد.

به نقل از روزنامه دیلی تلگراف با نشر تصاویر جدید و با کیفیت بالای ستلایت عکس برداری گوگل ارث، گران ترین گورستان نظامی جهان که قیمت آن 35 بلیون دالر امریکا برآورد شده است برای اولین بار رونمایی شد.

این محوطه حدودا ده هزار کیلومتر مربعی که با نام پایگاه هوایی “داویس مونتان” شناخته می شود خانه ابدی هزاران طیاره و چرخبال و تجهیزات هوایی مستعمل و از رده خارج است که توسط ایالات متحده و متحدان این کشور از رده خارج شده اند.

این محوطه نظامی با قدامت 60 سال که اندازه ای تقریبا برابر 1300 زمین فوتبال دارد در کویر تاسکون در ایالت آریزونا قرار دارد و محل گروه تعمیر و نگهداری و بازسازی تجهیزات هوایی نمبر 309 و تنها انبار طیارات خارج از رده ایالات متحده است.
اکنون برای اولین بار عکس هایی حیرت آور و با کیفیت بالا از این محوطه که با نام گورستان ضایعات “Bonyard” شناخته می شود توسط پروگرام گوگل ارث عرضه شده است.

از این پایگاه که در سال 1946 طراحی شده است به طور معمول برای استراحتگاه ابدی هزاران تجهیزات خارج از رده و مرکزی برای استفاده از قطعات مستعمل استفاده می شود.

در این پایگاه طیاراتی نظیر B-52، F14 Tomcats که در فلم “Top Gun” استفاده شده بود و طیاره A-10 Thunderbolt دیده می شود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید