امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 11188 , ,
+
-

خون امریکایی ها رنگین تر از ماست!!

زمان انتشار : یکشنبه, 28 ژانویه , 2018 , بخش : مقاله

رییس جمهور امریکا در حالی تصریح کرده که برای تامین امنیت باشنده گان خود در افغانستان به مبارزه ادامه خواهد داد اما نکته قابل تامل اینجاست که تکلیف کشته شدن هزاران ملکی افغان در کشور چه می‌شود؟ آیا خون امریکایی ها رنگین تر از ماست؟
رییس جمهور امریکا در اجلاس اقتصاد جهانی در سوئیس اعلام کرد که این کشور به حضور در افغانستان ادامه خواهد داد و از سایر کشورها نیز خواست که با مبارزه در افغانستان امنیت ملی خود را تقویت کنند.
دونالد ترمپ در اجلاس اقتصادی جهان در سوئیس اعلام کرد که امریکا هرگز اجازه نخواهد داد تروریست‌هایی در افغانستان تقویت شوند که خواستار قتل عام باشنده گان امریکا هستند.
وی افزود: من از کشورهای که در این مبارزه مهم ما را یاری می‌کنند تشکری می‌کنم، شما نه تنها امنیت باشنده گان کشورهای خود را تامین می‌کنید بلکه جان ملیون‌ها نفر را نیز نجات می‌دهد.
ترمپ گفت در رابطه با تروریزم موضع امریکا مشخص است پس باید از سرحدات و باشنده گان خود محافظت کند.
رییس جمهور امریکا در حالی تصریح کرده که برای تامین امنیت باشنده گان خود در افغانستان به مبارزه ادامه خواهد داد اما نکته قابل تامل اینجاست که تکلیف کشته شدن هزاران ملکی افغان در کشور چه می‌شود.
این در حالی است که پس از روی کار آمدن ترمپ نیروهای امریکایی بیشتری به افغانستان اعزام شدند و حملات هوایی به چندین برابر افزایش یافته است.
حملات تروریستی از یک طرف و حملات هوایی طیارات جنگی دیگر هر روز از مردم کشورمان قربانی می‌گیرد اما ترمپ حرفی از امنیت جانی باشنده گان افغان به میان نیاورده است.
ترمپ با افتخار تمام برای ادامه جنگ نامشروع نظامیان امریکایی در افغانستان این استدلال غیر منطقی را عنوان می‌کند که نیروهای امریکایی برای تامین امنیت باشنده گان خود در افغانستان به مبارزه با تروریزم ادامه می‌دهد.
آیا تامین امنیت باشنده امریکا وابسته به جنگ در مُـلکی است که هزاران کیلومتر از این کشور فاصله دارد.
وی سایر کشورها را نیز برای اشتراک در جنگ افغانستان تشویق می‌کند زیرا به گفته او این جنگ امنیت باشنده گان این کشورها را تامین کرده و به ملیون‌ها نفر امید می‌بخشد.
اما در واقعیت جنگ جاری در افغانستان امید ملیون‌ها افغان را به باد داده است.
رییس جمهور امریکا گفته است کشورش به از بین بردن گروه تروریستی داعش از سراسر متعهد است اما واقعیت‌ها در افغانستان خلاف این مسئله را ثابت می‌کند.زیرا نماینده گان ولسی جرگه بارها حمایت نیروهای امریکایی از گروه تروریستی داعش را در شمال و شرق افغانستان افشا کرده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید