امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 11204 , ,
+
-

جرمنی دیگر پناهجو نمی پذیرد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 ژانویه , 2018 , بخش : اخبار جهان

بنابرگزارش روزنامه جرمن دی ولت، وزارت داخله جرمنی پذیرش پناهجویان را از ایتالیا و یونان متوقف کرد…

نقش جرمنی در نقل مکان پناهجویان از یونان و ایتالیا در حال به پایان رسیدن است. دی ولت روز دوشنبه به نقل از یک سخنگوی وزارت داخله جرمنی گزارش داد: جرمنی در سال 2017، مسوولیت پذیرش مهاجران من‌حیث بخشی از پروگرام نقل مکان پناهجویان در اتحادیه اروپا را کامل کرده است.
در این گزارش آمده است: توافق جابجایی مهاجران در تاریخ 26 سِپتِمبر سال گذشته به پایان رسید. در هفته‌های آینده، تنها پذیرش‌های اندکی انجام خواهد شد.
در ماه فِبریوری سال گذشته، ورود پناهجویان از ایتالیا و یونان به دیگر کشورها در اتحادیه اروپا رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد، به طوری که به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت، در این ماه بیش از 1200 مورد پذیرش در 13 کشور اروپایی ثبت شد. جرمنی، فرانسه و هالند تحت این پروگرام بیشترین پناهجویان را به خصوص از یونان پذیرفته اند.
پیش‌تر، وزارت داخله جرمنی آمار جدیدی را نشر کرد که نشان می‌داد اداره مهاجرت و پناهجویان در این کشور در سال 2017، تنها 186 هزار و 644 پناهجو را در خاک جرمنی پذیرفته است؛ این در حالی است که در سال پیش از آن، این رقم 280 هزار تن اعلام شده بود.
از ابتدای بحران پناهجویان در اروپا در سال 2015، بیش از یک ملیون پناهجو وارد خاک جرمنی شده اند که موجب تشدید احساسات ضدمهاجرپذیری و اعتراضات علیه سیاست درهای بازِ انگیلامیرکل، صدراعظم جرمنی شد. در بلند مدت، حمایت مردمی از حزب پوپولیست آلترناتیو برای جرمنی که در انتخابات اخیر این کشور برای نخستین بار وارد پارلمان جرمنی شد، رو به افزایش است.
در دوران اوج بحران مهاجران، برخی از کشورهای اروپایی پذیرفتند از کشورهایی که با اتحادیه اروپا سرحد مشترک دارند، پناهجو بپذیرند. بر اساس اعلامیه وزارت داخله جرمنی، در سال گذشته عده کمتری از مهاجران، واجد شرایط ورود به جرمنی بوده اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید