امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 11244 , ,
+
-

دلایل افزایش داعشی‌ها در افغانستان

زمان انتشار : یکشنبه, 4 فوریه , 2018 , بخش : مقاله

ضمیر کابلوف در سخنانی به بررسی دلایل افزایش داعشی‌ها در افغانستان پرداخت…
ضمیر کابلوف نمایند خاص رییس جمهور روسیه در افغانستان در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی روسیه 24 از افزایش شمار تروریست‌های داعش در افغانستان و انتقال آن به شمال کشور ابراز نگرانی کرد.
وی افزود: در سه سال گذشته با دقت بسیار فعالیت داعش در افغانستان را بررسی کرده‌ایم و اعضای این گروه تروریستی در کشور در حال افزایش است.
این مسئوول امور آسیا در وزارت خارجه روسیه گفت نیروهای خارجی و حکومت افغانستان برای شناسایی اعضای ذخیره و غیرفعال این گروه تروریستی اقدامی انجام نمی‌دهند.
کابلوف تصریح کرد: اعضای داعش برای جنگ علیه امریکا و دیگر نظامیان خارجی به افغانستان نمی‌آیند، بلکه به این کشور آمده‌اند تا پایگاهی را برای گسترش به سمت شمال و آسیای مرکزی ایجاد کنند.
این در حالی است که بورتینکوف رییس سرویس امنیت فدرال روسیه نیز چندی پیش هشدار داده بود که تروریست‌های داعشی پس از شکست در عراق و سوریه اکنون به صورت گروه بندی شده در حال اعزام به افغانستان استند تا از آنجا به کشورهای آسیای مرکزی نفوذ کنند.
چندی پیش نیز روسیه برای حفاظت از سرحدات مشترک تاجکستان با افغانستان چندین تانک پیشرفته و تعدادی چرخبال جنگی را به اردوی تاجکستان تحویل داد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید