امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 11326 , ,
+
-

سخنان تند اردوغان علیه امریکا/ ناتو حامی داعش است!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 فوریه , 2018 , بخش : اخبار جهان

به گزاری خبرگزاری افغان تلکس، اردوغان تأکید کرد: تمام عناصر ارهابی که در مسیر ما ایستاده‌اند، کنار خواهیم زد؛ ما از دفاع از سرزمین خود ادامه خواهیم داد.
بر اساس راپور شبکه الجزیره، اردوغان ادامه داد: امریکا چه کمکی در مسیر مبارزه با داعش غیر از کمک و حمایت مالی از این گروهک انجام داده است؛ واشینگتن از محل پرداخت‌های مالیات مردم کشورش، گروه‌های تروریستی را حمایت می‌کند.
وی گفت: ناتو فقط امریکا نیست بلکه تمامی اعضای حاضر در ناتو با هم برابرند.
رییس‌جمهور ترکیه سپس تأکید کرد: تمام عناصر ارهابی که در مسیر ما ایستاده‌اند، کنار خواهیم زد؛ ما از دفاع از سرزمین خود ادامه خواهیم داد؛ ما گروه‌هایی تروریستی را که 34 سال است مشکل ایجاد کرده‌اند از بین خواهیم برد.
در بودیجه‌ای که دولت دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا برای سال 2019 پیشنهاد داده است، پنتاگون (مقر وزارت دفاع امریکا) قصد اختصاص 550 ملیون دالر برای تجهیز و آموزش نیروهای دموکراتیک سوریه را دارد.
بر اساس اعلام آژانس خبررسانی آناتولی، 300 ملیون دالر از این پول برای آموزش و تجهیز نیروهای دموکراتیک سوریه و 250 دالر برای تأسیس نیروی امنیتی سرحدی اختصاص خواهد یافت.
این اظهارات اردوغان در حالی بیان می‌شود که ترکیه عملیات خود در عفرین تحت عنوان شاخه زیتون را از 30 جدی با حمله هوایی و توپخانه‌ای به مواضع شبه نظامیان کرد شروع کرد.
ترکیه می‌گوید حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و لواهای های مدافع خلق شاخه پ.ک.ک در سوریه‌اند و آنها را تروریست می‌داند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید