امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 11362 , ,
+
-

ورق بازی زنان سعودی در مسجدالحرام +تصاویر

زمان انتشار : دوشنبه, 19 فوریه , 2018 , بخش : اخبار جهان

به گزارش افغان تلکس، بدنبال نشر تصاویر ورق بازی 4 زن در مسجدالحرام، جنجال زیادی در محافل مختلف عربستان و خارج از این کشور به پا شده است!
پس از نشر این تصویر که در فضای مجازی در این کشور و دیگر کشورها جنجال به پا کرده، کاربران این شبکه ها ویدیویی را از یکی از اعضای هیات علمای ارشد این کشور به نام شیخ عبدالله المطلق نشر کرده اند که وی در آن درباره شروط جواز این بازی سخن می گوید.
شیخ المطلق در این فلم مدعی می شود که هیچ مانعی از ورق بازی وجود ندارد به شرط اینکه انسان را از نماز باز ندارد، به درگیری و نزاع میان بازی کننده گان منجر نشود و باعث تلف شدن وقت و به بطالت سپری شدن آن نشود.
در این تصویر که در داخل مسجد الحرام نشر شده است، چهاز زن درحال ورق بازی استند. این موضوع نه تنها در عربستان بلکه در خارج این کشور نیز جنجال به پا کرده است.
علی رغم نشر بازی ورق در عربستان و کشورهای خلیج فارس اما بازی کردن آن از سوی زنان، در یک مکان عمومی آن هم در داخل مسجد الحرام اتفاقی نادر در عربستانی به شمار می رود که مسوولیت حرمین شریفین در مکه و مدینه را برعهده دارد.
مشعل الزاهد نویسنده و ژورنالیست عربستانی در واکنش به این تصویر نوشت: ورق بازی دختران در مسجد الحرام، بی احترامی به قداست این مکان شریف و بی ادبی و اهانت به احساسات زائران بیت الله الحرام را نشان می دهد.
کاربر دیگری که خود را المهاجر معرفی کرده درباره این تصویر نوشته است: به سطحی از نادانی و استهزا رسیده ایم که در محوطه مسجدالحرام ورق بازی می کنند. آیا چنین صحنه ای برای مسلمانان مناسب است؟ آنها به زائران و نمازگزاران اطراف خود احترام نگذاشتند… خداوند قبیح گرداند کسانی را که اسلامش را می دانند اما حدودش را نمی دانند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید