امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 11370 , ,
+
-

قوماندان امنیه کندهار عضو حزب باد است!!!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 20 فوریه , 2018 , بخش : مقاله

آنچه که مشخص است جنرال رازق در سردرگمی به سر می برد؛ مشخص نیست که مخالف حکومت است یا موافق آن؟! گویا عضو حزب باد است! هر سمت که باد موافق بوزد حرکت می کند!!!
پس از محمد خان معاون عبدالله عبدالله، عبدالرازق اچکزی قوماندان امنیه ولایت کندهار نیز در موضوع جنجالی تذکره‌های برقی تغییر موضع داده و از اشرف غنی اعلام حمایت کرده است.
قوماندان امنیه ولایت کندهار که از حامیان عطامحمد نور و حزب جمعیت اسلامی در رویارویی با ارگ ریاست جمهوری محسوب می‌شود درباره کارشکنی در روند توزیع تذکره‌های برقی هشدار داد.
این در حالی است که اخیرا ارگ ریاست جمهوری روند ثبت نام برای توزیع تذکره‌های برقی را آغاز کرده است، اما عبدالله عبدالله، عطامحمد نور و سایر اعضای حزب جمعیت اسلامی با آغاز روند توزیع تذکره‌های برقی اعلام مخالفت کرده‌اند.
جنرال رازق تصریح کرد: هر کسی که خودش را افغان می‌داند باید تذکره برقی بگیرد اما آنهایی که با درج واژه افغان من‌حیث ملیت در تذکره خودشان مشکل دارند این کشور را باید ترک کنند.
قوماندان امنیه ولایت کندهار تاکید کرد برخی‌ چهره‌های غیر ملی تلاش می‌کنند تا به بهانه هویت بین مردم افغانستان تفرقه ایجاد کنند اما آنها هرگز در این نیت خود موفق نخواهند شد.
در حالی که پیشنهاد درج قومیت و ملیت در تذکره‌های برقی با مخالفت اکثریت آرای نماینده گان روبرو شده بود اما اشرف غنی به کمک عده محدودی در هیئت اداری شورای ملی این پلان را به تصویب رساند.
اقوام غیر پشتون با درج قومیت و درج واژه افغان من‌حیث ملیت در تذکره‌های برقی مخالف استند و بسیاری از جریان‌ها، احزاب سیاسی، فعالان مدنی و حتی برخی مقامات دولتی با این اقدام اشرف غنی اعلام مخالفت کرده‌اند و آن را حذف هویت اقوام غیر پشتون می‌دانند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید