امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 11393 , ,
+
-

کشف طیاره بی پیلوت امریکایی در مخفی‌گاه داعش + عکس

زمان انتشار : جمعه, 23 فوریه , 2018 , بخش : اخبار جهان

به گزارش افغان تلکس نیروهای عراقی با یافتن یکی از مخفی‌گاه‌های داعش در شرق الانبار، یک فروند طیاره بی پیلوت امریکایی در این مخفی‌گاه پیدا کردند.
اداره استخبارات نظامی در ولایت الانبار عراق، از پیدا کردن یک فروند طیاره بی پیلوت متعلق به داعش در شرق این ولایت خبر داد.
به نوشته ویبسایت خبری عراقی قرطاس نیوز ، این اداره طی اعلامیه ای اعلام کرد که هنگام گشت‌زنی نیروهای عراقی در شرق الانبار، یک مخفی‌گاه متعلق به داعش شناسایی و کشف شد که در یکی از مناطق زراعی در منطقه الصقلاویة قرار دارد.
بنا بر این راپور، پس از تفتیش این مخفی‌گاه، یک طیاره بی پیلوت امریکایی ساخت شرکت Textron Systems Aerosonde که قادره به حمل 9 کیلو بار است و حداقل ارتفاع پرواز آن به 4.5 کیلومتر می‌رسد، پیدا شد.
گفته می‌شود که اردوی عراق، خود دارای این نوع طیاره بی پیلوت برای انجام ماموریت‌های پروازی مختلف است اما داعش نیز طی اشغال بخش‌های گسترده‌ای از خاک این کشور در سال 2014، موفق شده چند فروند از این طیاره را به غنیمت بگیرد.
تروریست‌های داعش پس از قرار گرفتن در شرایط دشوار به دلیل پیروزی‌های مستمر نیروهای مشترک عراق، ناگزیر شده‌اند، تجهیزات نظامی خود را در مخفی‌گاه‌هایی پنهان کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید