امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 11403 , ,
+
-

آمار شوک برانگیز تجاوز جنسی در فرانسه نشر شد!

زمان انتشار : شنبه, 24 فوریه , 2018 , بخش : اخبار جهان

طبق تحقیقات اندیشکده بنیاد ژان ژورز یک نفر از هر هشت زن در فرانسه حداقل یک بار در زنده گی خود مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است…
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در این خصوص راپور کرد، طبق تحقیقات اندیشکده بنیاد ژان ژورز (Fondation Jean Jaurès)، چهار ملیون زن در فرانسه قربانی تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند که این رقم، 12 فیصد از جمعیت زنان فرانسه را تشکیل می‌دهد.
طبق این راپور، بیش از نیمی از این تعداد یا همان 58 فیصد گفته‌اند که از رفتارهای نامناسب رنج برده‌اند. نیمی از این زنان می‌گویند که مورد توهین کلامی قرار گرفته‌اند و یک زن از هر پنج زن نیز گفته‌اند که ایمیل‌ها و پیام‌های غیراخلاقی دریافت کرده‌اند.
محققان می‌گویند که برای رسیدن به درک بهتری از رواج سوء رفتار جنسی در جامعه فرانسه، مجبور به انجام چنین تحقیقی شدند.
آنها معتقدند که این مشکل به یک مسئله مهم سلامت عمومی تبدیل شده است. این تحقیق همچنین نشان داد اکثر زنانی که در این تحقیق و بررسی اشتراک کردند، چندین بار تحت انواع مختلفی از آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.
در فرانسه، جنشی با عنوان Balance Ton Porc بسیار مورد استقبال گرفته است. زنان سراسر فرانسه از طریق این جنبش در شبکه‌های اجتماعی تجارب خود در زمینه آزار و اذیت‌های جنسی را به اشتراک می‌گذارند.
این جنبش بعد از رسوایی هاروی وینستین و جنبش MeToo در امریکا و کشورهای دیگر به وجود آمد.
نشریه نیویارک تایمز امریکا در آکتُبر سال گذشته عیسوی، راپوری را نشر کرد که نشان می داد هاروی وینستین، یکی از مشهورترین تهیه‌کننده گان هالیوود و با نفوذترین چهره‌های صنعت سینما در امریکا به مدت سی سال به آزار جنسی زنان پرداخته است.
پس از آن، هفته نامه نیویارکر نیز در راپور مفصلی که پس از ماهها تحقیق و گفت‌وگو با زنان قربانی و جمع‌آوری مدارک متعدد تهیه شده بود، به توضیح موارد متعدد سوء رفتار وینستین، طی سالهای طولانی فعالیت حرفه‌ایش در صنعت سینما پرداخت.
در قضیه رسوایی وینستین، شمار زنانی که شکایات خود را به ثبت رساندند و یا در این زمینه با رسانه‌ها به گفت‌وگو پرداختند به 82 نفر رسید، و نام افراد مشهوری همچون آنجلینا جولی ، گوئنیت پالترو ، لایست آنتونی ، آسیا آرجنتو ، روزانا آرکت ، جسیکا بارت و کیست بکینسل در این لست دیده می‌شود.

بعد از افشای این رسوایی، هشتگ های #MeToo یا #من_هم، توییتر را در برگرفت و تبدیل به صدای زنان آزاردیده سراسر دنیا شد و صدها زن با دو کلمه من هم ، از تجربه های شخصی خود از آزار و اذیت جنسی نوشتند.
محققان، 2 هزار و 167 زن در بازه سنی بالای 18 سال را در بین تاریخ‌های 6 تا 16 فِبریوری 2018 مورد بررسی قرار داد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید