امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 11595 , ,
+
-

هشدار سخنگوی دولت ترکیه به فرانسه!

زمان انتشار : جمعه, 30 مارس , 2018 , بخش : اخبار جهان

معاون و سخنگوی دولت ترکیه امروز به فرانسه هشدار داد…
بکر بوزداغ معاون و سخنگوی دولت ترکیه امروز (جمعه) هشدار داد مانع کمک فرانسه به قوای مدافع خلق (YPG) در شهر منبج خواهند شد.
بوزداغ در واکنش به اظهارات رییس‌جمهور فرانسه تهدید کرد که از استقرار نیروهای فرانسوی در منبج جلوگیری خواهند کرد و به هر حمله‌ای نیز پاسخ می‌دهند.
به نوشته آژانس خبررسانی آناتولی وی تاکید کرد هر نیروی خارجی که به منبج وارد شود را به منزله همکاری با تروریست‌ها دانسته و هدفی برای نظامیان ترکیه خواهند بود.
معاون نخست وزیر ترکیه با ابراز امیدواری درباره اینکه فرانسه چنین رویکرد غیرعقلانی را درپیش نگیرد، گفت: کسانی که به جای ترکیه، همکاری با سازمان‌های تروریستی را انتخاب می‌کنند و با آنها همراهی می‌کنند، نهایتا در کنار دوستان تروریست خود بازنده خواهند شد.
روز گذشته نشریه فرانسوی ماریان راپور داد که امانوئل ماکرون مصمم به مقابله با عملیات شاخه زیتون ترکیه است و قصد دارد برای حمایت از کردهای سوریه به منبج نیرو اعزام کند.
آنکارا که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم امریکا برای ایجاد اردوی کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.
ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از 20 جَنیوری آغاز کرد؛ زمانی که با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید