امروز مصادف با پنج شنبه, 10 میزان , 1399 , Thursday, 1 October , 2020
کد مطلب : 11825 , ,
+
-

پوتین جواب تهدید اسراییل را داد

زمان انتشار : سه‌شنبه, 1 می , 2018 , بخش : اخبار جهان

رییس جمهور روسیه در پاسخ به تهدید اسراییل واکنش نشان داد…
پس از آنکه اسراییل تهدید به هدف قرار دادن سامانه دفاع هوایی اس 300 روسیه کرد که پوتین از فروش آن به سوریه خبر داده، اما تصمیم نهایی اش در اینباره را اعلام نکرده بود.
رییس جمهور روسیه بلافاصله به صراحت در پاسخ به تهدید اسراییل گفت: روسیه به اسراییل در مورد هدف قرار دادن اس 300 در سوریه هشدار می دهد. بشار اسد هم قرارداد استراتیژیک روسیه است و اسراییل حق ندارد در روابط روسیه و سوریه دخالت کند؛ چرا که این مساله به معنای تعرض به سیادت روسیه است و روسیه خود را دولتی کلان می داند که برای تصمیمات خود نیازی به اجازه گرفتن از اسراییل، واشینگتن و اروپا ندارد .
پوتین افزود: در صورتی که اسراییل اشتباه کند و اقدام به ساقط کردن اس 300 سوریه کند، گزینه جایگزین، واگذاری دو سامانه اس 400 و اس 500 روسیه به سوریه است و با توجه به اینکه این کار تحت نظارت مستقیم اردوی روسیه صورت می گیرد، هر حمله اسراییل به سامانه های مذکور به معنای حمله به اردوی روسیه است.
رییس جمهور روسیه در پایان سخنان خود خطاب به اسراییل گفت: قاطعیت روسیه، سیادت، عظمت و قدرت اجرای تصمیمات آن را نیازمایید؛ چرا که این مساله عواقب زیادی برای شما دارد .

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید