امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 11877 , ,
+
-

برگزاری جشن تأسیس رژیم صهیونیستی خشم مصری‌ها را برانگیخت! + تصاویر

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 می , 2018 , بخش : اخبار جهان

آریانانیوز: برگزاری جشن هفتادمین سالروز تأسیس رژیم صهیونیستی در قلب قاهره خشم مصری‌ها را برانگیخت…
برگزاری جشن هفتادمین سالروز تأسیس رژیم جعلی رژیم صهیونیستی در هوتلی واقع در میدان التحریر قاهره که نماد انقلاب مردمی این کشور است، خشم مصری‌ها را برانگیخت.
همزمان با فرا رسیدن هفتادمین سالروز یوم النکبة (فاجعه اشغال فلسطین)، سفارت رژیم صهیونیستی در هوتل ریتز کارلتون واقع در میدان التحریر قاهره جشنی را به مناسبت سالروز تأسیس رژیم جعلی اسراییل برگزار کرد.
این اقدام صهیونیست‌ها خشم مصری‌ها را برانگیخت و برخی از فعالان مصری در شبکه‌های اجتماعی با نشر مطالبی به انتقاد از دولت مصر به ریاست‌جمهوری عبدالفتاح السیسی به دلیل اعطای مجوز برای برگزاری این جشن انتقاد کردند.
می عزام از نویسندگان و فعالان مصری در این باره نوشت : امروز ساعت ۶ عصر در هوتل ریتز کارلتون واقع در قلب قاهره، سفیر رژیم صهیونیستی جشن صمیمانه‌ای به مناسبت هفتادمین روز تأسیس اسراییل برگزار کرده در حالیکه نیروهای اشغالگر نیز ده‌ها فلسطینی بی‌گناه را کشته و صدها نفر از تظاهرات‌کننده گان در غزه را زخمی کردند.
طبق راپور ویبسایت العربی الجدید ، طاهر فراج نیز نوشت: در حالیکه معارضان و احزاب سیاسی و نامزدهای ریاست‌جمهوری بنا به دلایل امنیتی اجازه برگزاری کنفرانس و سمینار را دریافت نکردند(می‌بینیم) که هوتل ریتز کارلتون جشن هفتادمین سالروز تأسیس اسراییل را برگزار می‌کند، امری که درک آن دشوار است.
یک فعال دیگر به نام ایلین نوشت که برگزاری این جشن یادآور اقدام جمال عبدالناصر رییس‌جمهور پیشین مصر در خصوص برقراری صلح بین ملک حسین شاه وقت اردن و یاسر عرفات رییس وقت سازمان آزادی‌بخش فلسطین پس از درگیری‌ بین اردوی اردن و جوانان شهادت‌طلب فلسطینی معروف به حوادث سِپتِمبر سیاه در سال ۱۹۷۰ است.
وی خواستار تحریم هوتل ریتز کارلتون شد و افزود که ریتز کارلتون نه تنها جشن تأسیس اسراییل بلکه مرگ اعراب را جشن گرفت.
ایمان علی نیز نوشت : در دوره السیسی، اسراییل در هوتل ریتز کارلتون جشن می‌گیرد، آنها وطن ما را به دشمنانمان فروختند پس عجیب نیست که دشمنان در این هوتل جشن بگیرند.
کمال خلیل از معارضان چپگرا نیز در این باره نوشت : واقعا برای باشنده گان مصری ننگ است که در این جشن اشتراک کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید