امروز مصادف با پنج شنبه, 10 میزان , 1399 , Thursday, 1 October , 2020
کد مطلب : 11949 , ,
+
-

وزیر دفاع جرمنی: بشار اسد قصاب است!

زمان انتشار : جمعه, 18 می , 2018 , بخش : اخبار جهان

وزیر دفاع جرمنی در سخنانی رییس‌جمهور سوریه را قصاب خطاب کرد…
بنابر راپور آژانس خبررسانی جرمنی، فون‌درلین مدعی وزیر دفاع جرمنی شد: آینده (سوریه) با حضور اسد که قصاب است و دست‌هایش به خون آغشته است، امکان ندارد. وی افزود: در پایان تلاش‌ها برای صلح، گذر از اسد به چیزی (شرایطی) جدید قرار دارد. این مقام جرمن همچنین معتقد است که روسیه در دراز مدت از سوریه حمایت نخواهد کرد.
به این ترتیب، با هدف اینکه سوریه به بحرانی مانند آنچه لیبیا به آن دچار شد، دچار نشود باید ساختار‌های کنونی سوریه حفظ شوند.
رسانه‌های روسی ساعات شبانگاهی پنج‌شنبه از سفر اسد به شهر ساحلی سوچی و دیدار با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه خبر دادند. دیدار قبلی دو رییس‌جمهور، در همین شهر و در اواخر خزان سال گذشته صورت گرفته بود.
پوتین در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: امیدواریم که با توجه به پیروزی‌های چشمگیر اردوی سوریه و به راه افتادن روند سیاسی حل بحران این کشور، نیروهای خارجی از سوریه عقب کشیده شوند. رییس‌جمهور روسیه گفت: امیدواریم که سازمان ملل و همه کشورهای علاقمند به حل بحران سوریه، در روند سیاسی اشتراک کنند.
از آغاز ناآرامی‌ها در سوریه در سال 2011 تاکنون، بر طبق اعلام سازمان ملل متحد، بیش از 400 هزار نفر کشته شده اند و ملیون‌ها تن هم از محل زنده گی خود آواره شده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید