امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 11978 , ,
+
-

شایع‌ترین علایم سکته مغزی

زمان انتشار : دوشنبه, 21 می , 2018 , بخش : خواندنی ها

در این قسمت، شایع‌ترین علایم سکته مغزی که دانستن آن‌ها به فرد کمک می‌کند، بیان گردیده است…
بسیاری از علایم و نشانه‌های سکته مغزی برای مردان و زنان یکسان است؛ اگرچه برخی از آن‌ها در مردان شایع‌تر است. طبق اعلام مرکز کنترول و پیشگیری از امراض امریکا، سکته مغزی در زنان شایع‌تر و کشنده‌تر است، درحالیکه مردان بیشتر در سنین جوانی دچار این مشکل می‌شوند.
جمعی از محققان در مطالعه‌ای در سال 2009 تفاوت‌ها در چگونگی تاثیر سکته مغزی بر مردان و زنان را بررسی کردند و دریافتند شایع‌ترین علایم در مردان شامل موارد زیر است:
مشکل در حفظ تعادل، ضعف در یک سمت بدن و بی‌حسی در سمت دیگر بدن.
زنان بیشتر دچار علایمی همچون احساس گیجی، سر درد و تغییر در وضعیت روانی می‌شوند هر چند ممکن است این علایم در مردان نیز ظاهر شود. همچنین از آنجایی‌که علایم سکته مغزی در مردان شناخته شده‌تر است، تشخیص سریع‌تر انجام شده و زمان بین سکته و تداوی کاهش می‌یابد.
از شایع‌ترین علایم سکته مغزی که دانستن آن‌ها به فرد کمک می‌کند شامل موارد زیر است:
افتادگی یک سمت از صورت، ضعیف شدن دست‌ها، به سختی صحبت کردن. زمانیکه فرد هر یک از این علایم را مشاهده کند باید در زمان طلایی کمک‌های صحی را دریافت کند.
همچنین از آنجایی که مردان بیش از زنان در سنین جوانی دچار سکته مغزی می شوند، بدن این مریضان روند بهبودی را بهتر طی می‌کند. هرچند، روند بهبود پس از سکته مغزی به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید