امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 11982 , ,
+
-

امریکا علیه ایران اعلان جنگ کرد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 می , 2018 , بخش : مقاله

بنابر گزارش رای الیوم، سخنرانی روز گذشته مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا علیه ایران اعلام جنگ است…
رای الیوم نوشت: سخنرانی روز گذشته مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا علیه ایران که در آنها بر پابندی ایران به ۱۲ شرط واشینگتن برای دوری از تحریم های این کشور تاکید کرد، اعلام جنگ است.
عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته جهان عرب در مطلبی به بررسی سخنرانی ضد ایرانی وزیر خارجه امریکا و اعلام استراتیژی جدید این کشور برای مقابله با ایران پرداخت و نوشت: سخنرانی مایک پمپئو که در آن ۱۲ شرط را برای دوری ایران از تحریم های امریکا تعین کرد، جدی ترین تهدید و مقدمه محاصره ای بی سابقه است و چه بسا تا حد یک جنگ فراگیر نیز کشیده شود.
عطوان افزود: شروط نشدنی واشینگتن همگی در راستای منافع هیمنه اسراییل بر سراسر منطقه و از بین بردن هرگونه تهدید این رژیم خاصتاً از ناحیه ایران است. روشن است که پمپئو به زبان نتانیاهو و وزیر دفاعش لیبرمن سخن می گوید.
تحلیلگر جهان عرب در ادامه نوشت: وزیر خارجه امریکا در سخنرانی خود گفت که راهبرد جدید امریکا از هفت محور درباره نحوه تعامل با ایران تشکیل شده است که همه آنها یک هدف اصلی و آن هم تغییر نظام در ایران را دنبال می کند.
وی با اشاره به اینکه پمپئو در سخنان خود گفت که به همکاری با متحدان خود برای مقابله با آنچه فعالیت های تنش زای ایران در منطقه خواند، ادامه خواهند داد، یاداور شد: امریکا تلاش خواهد کرد تا به اروپا و شرکت های کلان آنها اجازه تعامل تجاری با ایران را ندهد.
عطوان در ادامه با بیان اینکه ایرانی ها انتظار چنین تهدیدی از جانب امریکا را داشتند همچنانکه انتظار پیوستن اتحادیه اروپا به هرگونه تحریم های احتمالی واشینگتن را نیز می دهند، افزود: کشورهای خلیج فارس قطعا با اقدامات امریکا همراه خواهند شد و فورا بر سر تایید تحریم های این کشور علیه سید حسن نصرالله و ۹ مقام دیگر حزب الله به اجماع خواهند رسید.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید