امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 1904 , ,
+
-

افزایش تعداد علاقه‌مندان به تجارت اعضای بدن در پاکستان

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 فوریه , 2016 , بخش : مقاله

تجارت اعضای بدن

 

شهروندان عربستان اجازه ندارند در این کشور به تجارت اعضای بدن بپردازند اما در سایر کشورها به ویژه پاکستان این کار را انجام می‌دهند.

 

به تازگی بیش از 80 نفر از عربستانی‌ها اعضای بدن خود را بعد از خریده شدن در پاکستان،‌ مصر و چین عوض کرده‌اند و تعداد علاقه‌مندان به این تجارت سیاه در حال افزایش است.

 

به گزارش دیلی پاکستان،‌ شاهین فیصل پزشک عربستانی و متخصص پیوند اعضا در این زمینه گفت: پیوند اعضا همیشه موفقیت‌آمیز نیست و بسیاری از بیماران یا افراد عادی که اعضای بدن پیوندی دریافت می‌کنند بعد از مدتی به علت عدم سازگاری عضو مورد نظربا بدنشان جان خود را از دست می‌دهند.

 

گزارش‌ها نشان می‌دهد نه تنها افراد بیمار بلکه برخی عرب‌ها به علت کهولت سن و برای جوان ماندن اعضای بدن خود به ویژه کلیه را عوض می‌کنند.

 

طبق این گزارش تجارت غیرقانونی اعضای بدن در پاکستان نه تنها مشکلات زیادی برای مردم این کشور به وجود می‌آورد برای عرب‌ها نیز دردسر ساز است و آنها به آنچه می‌خواهند، نمی‌رسند.

 

تجارت غیرقانونی کلیه در پاکستان قیمت آن را از 4 ملیون و 194 هزار روپیه به 8 ملیون و 380 هزار روپیه رسانده این در حالی است که از این مبلغ مقدار بسیار ناچیزی به کسی می‌رسد که کلیه خود را فروخته است.

 

بیشتر سود فروش اعضای بدن به تاجران غیر قانونی می‌رسد و مردم فقیری که از سر ناچاری یکی از اعضای بدن به ویژه کلیه را فروخته‌اند بهره‌ای از این تجارت سیاه ندارند.

 

گزارش‌ها نشان می‌دهد فقط 60 درصد افراد می‌توانند با پیوند اعضای بدن به زندگی عادی خود ادامه دهند و بقیه دچار بیماری شده و یا جان خود را از دست می‌دهند.

 

فقر، مردم پاکستان را زمین‌گیر کرده است.

 

شهروان این کشور، باید روزانه حداقل 14 تا 16 ساعت کار کنند تا بتوانند اندکی از قرض‌هایشان را پرداخت کنند.

 

یک راه‌حل آسان فروش کلیه و دریافت 3000 دالر است.

 

دولت پاکستان در سال 1994 قانون مبارزه با خرید فروش غیر‌قانونی اعضای بدن را تصویب کرد.

 

با وجود این، اعضای بدن غیر قانونی خرید و فروش می‌شوند، اما ارگان‌های صحّی و نظارت واکنشی نشان نمی‌دهند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید