امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 1999 , ,
+
-

افسانه ای بنام هلوکاست

زمان انتشار : جمعه, 19 فوریه , 2016 , بخش : مقاله

هلوکاست

 

گذشته و حال انسانها است که آینده آنان را شکل می دهد و حال انسانها چیزی نیست که جدای از هویت و ماهیت آنان باشد. هویت دولتها و ملتها نیز این چنین است. اینکه گاها گفته می شود “در گذشته نباید متوقف شد” و یا اینکه “گذشته را باید رها کرد و بحال و آینده باید اندیشید و متمرکز شد”، این خوب و لازم است؛ اما گاها ممکن و میسر نیست و هستند بسیاری از دولت و ملتها که با هر تلاش و تقلا و در عرض و طول سالها و بلکه قرنها نمی توانند سایه شوم گذشته را از آسمان سرنوشت خویش محو و نابود سازند.
یکی از آن دولت و ملتها دولت و ملت آلمان است که در چنبره افسانه دروغین”هلوکاست” گیر مانده و هنوز که دهه های بسیار و متوالی از دوره هیتلر و تسلط نازی ها در آن کشور می گذرد و به ظاهر کشور آلمان بهترین نظام “اومانیستی” را تجربه می کند، قضیه جعلی و ساختگی “هلوکاست”، دست از سر دولت و ملت آلمان بر نمی دارد.
“بر اساس خبرها آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان،تاکیدکرده استکه”روابط دوستانه”کشورش با  ایران،تنها پس از”به رسمیت شناختن حق موجودیت اسرائیل”ممکن خواهدبود.
خبرگزاری رویترز  گزارش داده که خانم مرکل روز سه‌شنبه۲۷دلو و در کنفرانس خبری مشترک با  بنیامین نتانیاهو،نخست وزیراسرائیل،شرکت کرد.
صدراعظم آلمان در دیدار با نخست وزیر اسرائیل نیز تاکیدکرده است: “ما این را کاملا  روشن کرده‌ایم تا زمانی که ایران،حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت نشناسد،از روابط دوستانه  با آن خبری نخواهد بود”.
از دید بسیاری از آگاهان، اظهارات صدر اعظم آلمان در کنفرانس خبری با نخست وزیر اسرائیل، پیش و بیش از آنکه جدیت موضع یک کشور اروپائی در قبال ایران را داشته باشد، بیشتر تشریفاتی و با انگیزه فرو نشاندن خشم مقامات رژیم صهیونیستی، ابراز واتخاذ شده است و خیلی نمی تواند باری از واقعیت های موجود در تعامل اتحادیه کشورهای اروپائی با جمهوری اسلامی ایران را با خود داشته باشد و آن را بازتاب دهد.
از دید آگاهان، به هر میزانی که کشور ایران نیازمند روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای اروپائی باشد، به همان میزان و حتی بیشتر از آن این اروپائی ها هستند که محتاج به این روابط راهبردی و حساس می باشند. بنائن چنانکه گفته شده است موضوع ساختگی “هلوکاست” که در زمان جنگ جهانی دوم و پس از آن بوسیله سیاست گران زیرک و چالاک یهودی، طرح و پیگیری شد و این اتهام چون آن لکه ننگین بر پیشانی دولتمردان آلمانی در هر عصر و زمانی، سنگینی می کند، موجب شده است تا پس از جنگ جهانی دوم، هر دولت و نظامی که در آلمان روی کار میاید، به نوعی خود را وام دار و مدیونقوم یهود و موضوع قتل عام آنها در دوره تسلط نازی ها در آلمان می دانند.
به نظر می رسد دولتهای مختلفی که بعد از جنگ دوم جهانی یکی پس از دیگری در آلمان روی کار آمده و در آینده نیز خواهند آمد، همگی باید تاوان قضیه ساختگی “هلوکاست” را بپردازند و جدی یا به گونه نمایشی هم که شده دل مقامات رژیم جعلی اسرائیل را از خود نرنجانند و به نظر می رسد سخنان اخیر خانم مرکل؛ صدر اعظم آلمان مبنی بر مشروط کردن رابطه با ایران را بر به رسمیت شناخته شدن رژیم اسرائیل به وسیله ایران نیز در همین راستا قابل بحث و ارزیابی می نماید.
روابط کشورها در عصر و شرایط کنونی، پیشتر و بیشتر از هر گزینه دیگری بر اساس منافع متقابل استوار است و در یک چنین شرایط و اوضاعی، دولتها به گزینه ها و حرفها و عملکردهایی اهیمت اصلی و حیاتی را قائل می شوند که تامین کننده منافع طرفین باشد.
با توجه به اصل و فرمول دیپلماتیک بالا، واقعیت این است که رژیم اسرائیل به خصوص پس از توافق هستی ای ایران با کشورهای ۵ به علاوه یک و برنامه موفقیت آمیز “برجام” برای جمهوری اسلامی ایران، به شدت تنها مانده و احساس انزوا می کند؛ لذا چنانکه در اثنای مذاکرات هسته ای خود را به هر آب و آتشی می زد؛ تا مانع توافق قدرتهای اتمی با ایران شود، در شرایط پس از توافق نیز با همه ی وجود تقلا دارد تا مانع رفع کامل تحریمها و نیز مانع برقراری روابط نزدیک ایران با دولتهای اروپائی و غیر آن شود.
با همین رویکرد ریاکارانه و خصمانه است که نخست وزیر این کشور جعلی به خود زحمت می دهد و راهی کشور آلمان می شود؛ تا شاید بتواند با شلیک آخرین تیرها در تاریکی، مانع برقراری روابط حساس و راهبردی میان آلمان و ایران شود و اظهارات وی در کنفرانس مشترک خبری با صدر اعظم آلمان، گویای همین نیت خصمانه او نسبت به ایران و سایر ملل مسلمان است.
او در سخنانش به گونه واضح و شفاف قصد تشجیع و تحریک مقامات آلمانی نسبت به ایران و سایر ملل مسلمان را دارد و شاید گمان می کند با استفاده از این نوع شگرد سخن گفتن، در اراده دولتمردان آلمان نسبت به تعامل با جمهوری اسلامی، می تواند تاثیر گذار باشد.
“اگر اسرائیل وجود نداشت،تمام قسمت‌های غربی خاورمیانه  باسیل اسلامگرایی افراطی مواجه می‌شد و با این سیل،میلیون‌هانفر”پناهجوی”دیگر به اروپا می‌آمدند. اسرائیل دیوار محافظ تمدن غرب در قلب خاورمیانه است.”
سه جمله قصار بالا، عین سخنانی است که نتانیاهو در کنفرانس خبری اش با آنگلا مرکل و با هدف تحریک وی علیه ایران و مسلمانان بر زبان آورده؛ اما آیا کوشش های توام با عصبانیت و سرخوردگی نخست وزیر رژیم صهیونیستی، می تواند در آن حد و پیمانه کارساز باشد که مقامات آلمان منافع تعریف شده خویش را در پای آن اظهارات قربانی کند، قطعاً پاسخ منفی است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید