امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 2693 , ,
+
-
راهکار عوام فریبانه غنی برای گمراهی افکار عمومی...

آغاز اصلاحات مبارزه با فساد، از وزارت عدلیه!!

زمان انتشار : یکشنبه, 17 آوریل , 2016 , بخش : مقاله

آغاز اصلاحات مبارزه با فساد، از وزارت عدلیه!!

براساس دستور رییس جمهور، 500 قاضی در وزارت عدلیه به منظور مبارزه با فساد برکنار و تبدیل شده اند و این اصلاحات قضایی ظاهرا گامی جدی در مبارزه با فساد است اما باطن آن را …

تا آنجا که در خاطر ما مانده هر دولتی که روی کار آمد فریاد دادخواهی اش برای مبارزه با فساد گوش عالم و آدم را کر کرد اما حقیقت موضوع اینجا است که طبل میان تهی بیش نبود و حاصل مبارزه با فساد در دولت ها لاغر شدن وضعیت اقتصادی مردم و چاق شدن مسوولان و پر شدن جیب رشوت بگیران بوده و هست.

حکومت وحدت ملی هم از این قاعده مسثنی نبوده و هر گاه حرف از مبارزه با فساد و برقراری عدالت زده تقریبا همه می دانستند فساد و رشوت گیری و باج خواهی در دولت به اوج خود رسیده است.

جناب رییس جمهور! مگر مردم داستان اختلاس و فساد در کابل بانک را فراموش می کنند که آنهم بی نتیجه دولت در مبارزه با فساد بود، یک جنجال مطبوعاتی به راه انداختند و چند مهره اصلی را بازداشت کردند اما بسیاری از افراد مرتبط با این پرونده راست راست و آزاد به کار خود ادامه دادند و کسی هم با آنها کاری نداشت و هیچ کس نفهمید آخر این پرونده چه شد و به کجا ختم شد.

گویا ارگ نشینان هم با برکناری و تبدیل 500 قاضی فهمیده اند در این کشور از همان نقطه ای که باید عدالت برقرار و فساد نابود شود، با اظهار تاسف فساد بیداد می کند هر چند ما که به مبارزه با فساد دولت دل خوش نکرده ایم و شما هم دلخوش نکنید.

اما این سوال مطرح می شود که در بطن موضوع مبارزه با فساد، آیا دولت ها اراده ای برای مبارزه ندارند و یا فقدان یک برنامه مدون و وجود گروههای فشار مانع مبارزه با فساد می شود؟

نگاهی اجمالی به عملکرد دولت ها در افغانستان نشان می دهد که شعار مبارزه با فساد راهکاری عوام فریبانه برای گمراهی افکار عمومی بوده وگرنه هیچ گاه این دولتمردان به داشته های اندک مردم رحم نکرده و به این زندگی نکبت بار عادت کرده اند که روی میزهاشان یا کلدارهای پاکستانی باشد و یا افغانی و یا دلار و با این وضعیت اگر افغانستان در صدر کشورهای فاسد جهان نباشد باید تعجب کرد.

القصه…. حرف ما این است که تشت رسوایی دولت در مبارزه با فساد از همان ابتدا از بام افتاد و حال و روز مردم افغانستان حاکی از تلاش های بی دریغ دولت در این راه است و ما نیز مانند همه مردم به این تلاش ها که جیب دولتی ها را پُر و پُرتر می کند می گرییم و متاسفیم.

آقای رییس جمهور! اصلاحات در مبارزه با فساد باید از ارگ شروع شود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید