امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 2706 , ,
+
-
ارگ نشینان از غم مردم چه خبر دارند...؟!

مسئولان حکومت همچون کبک سر بزیر برف کرده اند!

زمان انتشار : دوشنبه, 18 آوریل , 2016 , بخش : مقاله

مسئولان حکومت همچون کبک سر بزیر برف کرده اند!

در این روی سکه که مختص و مخصوص ارگ نشینان و حکومت و دولتمردان است همه چیز سبز و سفید است و همه جا امن و آرام است و هیچ دلیلی برای نگرانی و تحت فشار بودن و جواب پس دادن وجود ندارد.

در آن روی سکه، که مربوط به همه ی مردم ملکی و سربازان اردوی ملی است فیر های شبانه و راکت پراکنی های بی سرنشین و تحرکات و جابجایی طالبان و مخالفان مسلح پنجابی و بیکاری و فقر و فساد و ناامنی و آوارگی از راه های پرخطر و غیرقانونی به اروپا موج می زند و همه چیز سرخ و سیاه و همه جا متشنج و ناآرام است.

این خلاصه ی وضعیت امنیتی و سیاسی و اجتماعی و اقتصادی افغانستان بود که در آن از ملت رنجدیده و قربانیان مظلوم اصرار و از حکومت وحدت ملی انکار است. تا مسوولان کبک مانند ما سران خود را از زیر برف بیرون نیاورند و حقایق را نپذیرند وضعیت به همین منوال ادامه خواهد داشت.

بنابر اظهارات و ادعای عبدالجبار قهرمان، معاون وزارت دفاع، 50 تا 60 درصد طالبان وارد مذاکره شده و اکنون از جنگ دست کشیده‌اند که نتیجه آن به میان آمدن صلح و ثبات در اکثر مناطق کشور است.

اما در همین راستا، آخرین خبرها از وضعیت امنیتی افغانستان حاکی از ناامنی و درگیری در 15 ولایت و 29 ولسوالی به طور همزمان است که در جای خود بسیار نگران کننده می باشد. با این تفاسیر، سوالات و ابهامات بسیاری پیش می آید که از آن جمله این است:
آیا قهرمان در وزارت دفاع و دیگر وزرا و روسا و وکلا در ارگ و چوکی های دیگر، نسبت به وضعیت قرمز ولسوالی های ناامن و درحالت جنگ و در معرض سقوط اعلام شده بی خبر و بی اطلاع هستند یا بی تفاوت؟

ولسوالی های بالابلوک و پشت رود در فراه، ولسوالی شنکی در زابل، ولسوالی شیندند در هرات، ولسوالی های امام صاحب و دشت ارچی و مرکز ولایت قندوز، ولسوالی های دندغوری و دندشهاب الدین در بغلان، ولسوالی های سنگین، گرشک و خانشین در هلمند، ولسوالی های خوگیانی و اچین در ننگرهار، ولسوالی قیصار در فاریاب، ولسوالی چارچینو در ارزگان، ولسوالی اله سای در کاپیسا، ولسوالی برگ متال در نورستان، ولسوالی های غازیه آباد، مانوگی، سرکانو و واته پور در کنر، ولسوالی های ارگو، بهارک و وردوج در بدخشان، ولسوالی های های آقچه و فیض آباد در جوزجان و ولسوالی های صیاد و کوهستانات در سرپل تعبیر دیگری از ناامنی در افغانستان دارند و ارگ نشینان تعبیر دیگری!

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید