امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 2741 , ,
+
-
مردم بلند شويد. وقدرت خود را دريابيد!

بی عدالتی و بی نظمی بیداد می کند…

زمان انتشار : جمعه, 22 آوریل , 2016 , بخش : مقاله

بی عدالتی و بی نظمی بیداد می کند...

همواره در گیر و دار ناامنی ها و ناآرامی های پایتخت و دیگر ولایات، آنانکه قربانی انتحاری و انفجار و اختطاف یا قربانی عوام فریبی برای حس مسوولیت می شوند مردم ملکی، سربازان دون پایه و پولیس از همه جا بی خبر است و بس!

این درحالی است که روسا و مدیران ارشد و مسوولان مستقیم حوادث مذکور که یا با لابی و خیانت در وقوع این قبیل حوادث دست داشتند و یا اینکه با اهمال کاری و عدم وجدان کاری، شرایط وسعت تلفات و شدت حملات را مهیا ساختند؛ همچنان بر چوکی های خود می مانند.

این صدای سربازان بی حامی و بی دفاع در برابر حملات همه جانبه ی مخالفان مسلح و مزدوران داخلی است که به جایی نمی رسد و این آه های جگر سوز افراد پولیس محلی و ملی است که قربانی زد و بندهای سیاسی و خیانت های امنیتی می شوند و دم برنمی آورند.

کمترین و بارزترین نمونه ی این بی عدالتی ها و بی نظمی ها در برقراری ثبات و عدالت را در تعلیق وظیفه و سبکدوش کردن شماری از مقام های پولیس پس از حادثه تلخ انفجارهای اخیر کابل با صدها کشته و زخمی می توان مشاهده کرد که غیر قابل اغماض است.

آیا شدت و وسعت این رخداد سهمگین در حد و اندازه ای بود که می بایست وظیفه ی آمر حوزه اول امنیتی شهر کابل، مدیر جنایی، آمر کنترول شهری منطقه‌ای و قومندان تولی ساحوی این حوزه به حالت تعلیق درآید؟

پس چه زمانی نوبت به تحقیق و سوال و جواب و استجواب و استیضاح و برکناری و مجازات رییس پولیس کابل، رییس امنیت شهری، والی کابل، وزیر داخله، سرپرست وزارت دفاع و سرپرست امنیت ملی می رسد؟ چند هزار نفر یا چند صد هزار نفر باید به خاک و خون بیفتند تا خم به ابروی عالی جنابان بیاید؟

متاسفانه چنین خلع وظیفه ها و سبکدوش کردن های عجولانه و بی فکری های بچه گانه ای که از ارگ و بدنه حکومت برای تلطیف افکارعمومی سر می زند؛ نه تنها گناهکاران را روی سفید تر و بیگناهان را روی سیاه تر می کند بلکه در بی عدالتی محض، سر بیگناهان را بالای دار هم می برد وگرنه چه کسی است که نداند حملات گسترده اینچنینی بدون اطلاع و هماهنگی با سران امنیتی غیر ممکن است؟

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید