امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 2785 , ,
+
-
دست و پایش را بستند...

داکتر عبدالله در شورای ملی غیبت کرد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 آوریل , 2016 , بخش : مقاله

داکتر عبدالله در شورای ملی غیبت کرد!

اینکه رییس اجرایی باوجود بازدید از صحنه ی انتحاری و انفجار و درگیری چندی قبل در حوزه دهم امنیتی کابل، اظهارنظر خاصی در این باره نکرد و موضع مشخصی به خود نگرفت؛ جای سوالات و ابهامات بسیاری دارد که از زوایای مختلف می توان آن را به بحث و بررسی گرفت.

در جلسه ی پر بار و سخنرانی گهربار اشرف غنی در پارلمان با گردهمایی و حضور فیزیکی سران ارگ نشین و دولتمردان و تعطیلی ارگان های حکومتی و راه بندان سرک های اصلی منتهی به مجلس نمایندگان، که بیشتر به یک نمایش خیمه شب بازی می ماند؛ غیبت غیرموجه عبدالله عبدالله غیرقابل اغماض بود.

سوال بزرگی که در اذهان عمومی پدید آمده و در رسانه ها منعکس شده اینست که چرا داکتر عبدالله در مقام ریاست اجرایی به شورای ملی نرفت؟ آیا وی اجازه و اراده ی ابراز عقاید مستقل خود را ندارد و تعابیر رییس جمهور را از دوست و دشمن برنمی تابد؟

اگر چنین باشد که هست، چه کسانی دست و پای عبدالله را بسته اند و نطق وی را در عزای عمومی اعلام نشده ولی اعمال شده، کور کرده اند؟ اگر رییس اجرایی تروریست ها را به دسته های خوب و بد تفکیک نمی کند و طالبان را از آنان متمایز نمی داند چرا مهر سکوت بر لب زده و مرهمی لفظی بر آلام مردم ملکی نمی گذارد؟

شدت اختلافات ارگ ریاست جمهوری و قصر سپیدار در حوزه های مختلف امنیتی و سیاست داخلی و خارجی از تعیین کابینه گرفته تا تفسیر متفاوت از مسایل روز افغانستان، بر کسی پوشیده نیست اما حضور معاونان عبدالله همزمان با غیبت وی در شورای ملی گیج کننده و تردید برانگیز است.

اگر به واقع، رییس اجرایی در مقام اعلام برائت از گرگ ها در لباس گوسفند و دشمنان به ظاهر دوست افغانستان برآمده است و برای تصریح و تحکیم مواضع خود در منافع ملی و مخالفات با مقاصد رییس جمهور به این نشست شبه لوی جرگه حاضر نشده است؛ توانایی فرمان عدم حضور محقق و محمد خان را ندارد تا مرزها پررنگ تر و تکلیف ملت روشن تر شود؟

و نیز اگر چنین نیست، آیا اعلام مواضع قاطع خاینان و مزدوران و جاسوسان با لباس رسمی و نشسته بر چوکی حکومتی در زیر پا گذاشتن حقوق مردم ملکی به مراتب بهتر از بلاتکلیفی و سردرگمی رییس اجرایی نیست که هر دم بر طبلی می کوبد و نه توان رویارویی با دشمنان را دارد و نه تاب چشم فروبستن از دوستان؟ تا به کی و تا کجا؟

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید