امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 2829 , ,
+
-
احمد ضیا مسعود؛

بالاخره حکومت به حرف من رسید!

زمان انتشار : شنبه, 30 آوریل , 2016 , بخش : مقاله

بالاخره حکومت به حرف من رسید!

احمد ضیا مسعود نماینده فوق العاده رییس جمهور در امور حکومت داری خوب، امروز در مراسمی که به گرامیداشت سالروز پیروزی جهاد برگزار شده بود گفت: 8 ثور یک حماسه بزرگ تاریخ معاصر و یک رستاخیز عظیم در این کشور به منظور دفاع از متجازوان است و باید این تاریخ سبب اتحاد مردم و مسوولان شود.

وی افزود: مجاهدین افغانستان به حیث یک قشر وسیع جامعه ما در هر مرحله از تاریخ سیاسی این کشور می توانند نقش و سهم تعیین کننده داشته باشند.

نماینده فوق العاده رییس جمهور با بیان اینکه مجاهدین در ایجاد ثبات افغانستان نقش کلیدی دارند، یادآور شد: عملکرد مجاهدین می تواند موجب تحول اقتصادی و سیاسی در کشور شود و می تواند یک حکومت مبتنی بر اراده مردم، مشارکت سیاسی عادلانه و استحکام پیوند های ملی در کشور را ایجاد کند و همه اینها به نحوه تصمیم گیری مجاهدین بستگی دارد.

مسعود تاکید کرد: حرف من با مجاهدین این بوده که خود را منظم بسازند و برای موضوعات سیاسی که در آینده بوجود می آید از امروز آمادگی بگیرند و این با ایجاد یک حزب محکم و فراگیر امکان پذیر است.

وی ادامه داد: زیربنای ملت افغانستان مجاهدین هستند و می توانند فرمول و معادله های سیاسی این کشور را تغییر دهند مشروط براینکه خود را متشکل و منظم ساخته و باید اصلاحات درون حزبی میان مجاهدان ایجاد شود تا مجاهدان از این انزوا بتوانند خود را بیرون بکشند.

نماینده فوق العاده رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید در حزب جمعیت اسلامی یک اصلاحات فراگیر ایجاد شود، گفت: پاکستان همواره برای رسیدن به منافع خود به دنبال آن بوده تا یک حکومت دست نشانده را در افغاستان ایجاد کند اما همراه با موفقیت مجاهدان، پاکستان ناامنی ها را آغاز و طالبان را وارد کرد اما حکومت دست نشانده ای که مبتنی بر اراده سیاسی مردم نباشد واز سوی مردم طرفدار نداشته باشد، عمری نیز نخواهد داشت.

مسعود تصریح کرد: در یک حکومت مشارکت سیاسی باید به اندازه ای عادلانه باشد تا آن حکومت تضمین کننده ثبات کشور باشد.

وی آغاز مداخله های پاکستان را همزمان با پیروزی مجاهدین در افغانستان توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: بعد از پیروزی مجاهدین، پاکستانی ها کابل را به 6 بخش تقسیم کردند و همین موضوع سبب جنگ های داخلی شد و به دنبال آن گروه های وابسته در کشور به دستور پاکستان سبب اختلاف افکنی شدند و آیا در چنین شرایطی نباید مجاهدین در برابر بی ثباتی ها مقابله کند؟

نماینده فوق العاده رییس جمهور تاکید کرد: شرایط امروز افغانستان با شرایط زمان مجاهدین بسیار تفاوت کرده و امروز کوچکترین انعطافی نباید در مقابل مداخله های پاکستان و تروریسم بین المللی داشته باشیم.

مسعود گفت: مجاهدین افغانستان در یک صف فشرده در آخرین سال جنگ با طالبان باید یک مقاومت ملی را شروع کنند و نگذارند تروریست ها و یا سرلیست های دستگاه استخباراتی با ثبات و آرامش کشور ما بازی کنند.

وی یادآور شد: زمانی من می گفتم که باید به صلح با طالبان پایان داد و مقابله جدی علیه آنها صورت گرفت، برخی به من انتقاد کردند و خندیدند اما امروز خوشحالم که حکومت وحدت ملی به این نتیجه رسیده است که صلح با طالبان معنایی ندارد.

نماینده فوق العاده رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید تروریست های زندانی اعدام شوند، ادامه داد: کسانی که دستشان به خون مردم افغانستان آلوده است باید اعدام شوند و خوشبختانه می بینیم که حکومت موقف جدی در برابر تروریست ها گرفته است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید