امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 2843 , ,
+
-
توسط اردوی ملی و کمیته‌های مردمی...

دستگیری 46 متجاوز ایتلاف سعودی در یمن

زمان انتشار : شنبه, 30 آوریل , 2016 , بخش : حوادث, سیاسی

دستگیری 46 متجاوز ایتلاف سعودی در یمن

به نقل از المنار، منابع یمنی اعلام کردند که اردوی ملی و کمیته‌های مردمی در راستای عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، 40 مزدور ایتلاف متجاوز سعودی در بخش رادع در ولایت البیضاء را دستگیر کردند.

نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن همچنین 6 تن از مزدوران ایتلاف متجاوز سعودی را در بخش ذی ناعم در ولایت البیضاء دستگیر کردند.

منابع یمنی همچنین اعلام کردند که جنگنده‌های ایتلاف متجاوز سعودی برای نوزدهمین روز متوالی آتش‌بس را در تعدادی از ولایات یمن نقض کردند.

و خبر دیگر اینکه افراد مسلح مروان ابوشوقی ریاست ترافیک ولایت عدن را در منطقه الشیخ عثمان در شهر عدن ترور کردند.

ایتلاف متجاوز سعودی علی‌رغم توافقات قبلی همچنان به نقض آتش‌بس و بمباردمان مناطق مختلف یمن ادامه می‌دهد و این در حالی است که مذاکرات گروههای یمنی برای رسیدن به راه حل بحران این کشور همچنان در کشور کویت ادامه دارد.

عربستان سعودی ضمن ایتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم حمل سال جاری حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و اطفال کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و 80 فیصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و صحی این کشور ویران شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید