امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 317 , ,
+
-

سلب آرامش از مردم بلخ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 جولای , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, مقاله

بلخ

باشندگان مناطق چهاربولک، چمتال و شولگره ولایت بلخ در شب هنگام از موجودیت مخالفین مسلح دولت در مناطق شان شکایت داشته می گویند که از سوی افراد مسلح ناشناس مورد آزار و اذیت قرار گرفته و از نزد شان پول به عنوان عشر و ذکات جمع آوری می شود.

ناامنی های بلخ تنها به ولسوالی های این ولایت خلاصه نمی شود بلکه باشندگان مرکز این ولایت نیز از گسترش فعالیت های تروریستی ابراز نگرانی می کنند.

باشندگان مزارشریف می گویند که در کنار حوادث جنایی در این شهر، اکنون نا امنی ها هم افزایش یافته و فعالیت های تروریستی روز به روز بیشتر می شود.

آنان دولت محلی و ارگان های امنیتی بلخ را در راستای تامین امنیت به بی توجهی متهم می کنند.

دو تن از باشندگان مزارشریف در رابطه می گویند:

” نا امنی در حال افزایش است، حتی در مرکز ولایت بلخ مزارشریف مردم در هراس و بیم هستند، هر زمانی ببینی یک کسی از سوی افراد ناشناس ترور می شود که مردم را نسبت به امنیت نگران ساخته است.”

” سرمایه دار در داخل شهر و غریب در اطراف و ولسوالی ها مورد هدف تروریستی قرار می گیرند، دولت توانمندی تامین امنیت را ندارد، پس ما کجا برویم و از کی خواهان کمک شویم.”

در این حال در تازه ترین مورد از فعالیت های تروریستی در مزارشریف، نا وقت روز شنبه شیر عرب یکی از قومندانان اسبق حزب جنبش در حوزه هفتم امنیتی مزارشریف توسط افراد مسلح ناشناس با فیر مرمی به قتل رسید.

با آنکه به شمول باشندگان مرکز ولایت بلخ ساکنان اکثر ولسوالی های آن از افزایش نا امنی و فعالیت های تروریستی در مناطق شان شکایت دارند، اما مسوولان امنیتی بلخ از بهبود وضع امنیتی نسبت به گذشته سخن می گویند.

سخنگوی قومندانی امنیه بلخ،شیرجان دارنی گفت: وضعیت امنیتی در ولسوالی های یاد شده نسبت به گذشته بهبود یافته و شکایت مردم را ناشی از آزار و اذیت آنان توسط مخالفین شایعه می خواند…!

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید