امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 3506 , ,
+
-
فیض الله جلال، در برنامه «فراخبر»؛

عاملِ فساد خارجی ها هستند!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 7 جولای , 2016 , بخش : یادداشت

عاملِ فساد خارجی ها هستند!

در آستانه برگزاری نشست وارسا، رییس حمهور بر مبارزه با فساد اداری تاکید دارد و به همین منظور کمیسیون های حقیقت یاب و ادارات موازی با مبارزه با فساد اداری را ایجاد نموده است.

فیض الله جلال، استاد دانشگاه، در برنامه «فراخبر» گفت: در این هیچ جای شکی نیست که فساد اعتبار و حیثیت افغانستان را از بین برده است. فساد پیشگان چه در رده های پایین و چه در رده های بالا باید بدانند که با فساد افغانستان را زیر سوال برده اند. فساد پیشگان باید بدانند که تاریخ پرشکوه افغانستان را زیر سوال برده اند. آنها باید بدانند که به دو نیم میلیون شهید افغانستان که برای آزادی و استقلال افغانستان خونهای شیرین خود را نثار کردند و همه آنها را تحقیر و توهین کردند و از همه مهمتر به خانواده های شهدا و معلولان و فقرا و به مردم افغانستان، توهین و جفا کردند و در این جای هیچ شک و شبهه ای نیست که فساد مانند تروریزم، فساد مانند تولید مواد مخدرآبرو و حیثیت افغانستان را بر باد داده است.

وی، در خصوص نشست رییس جمهور در انگلیس بیان داشت: جناب رییس جمهور چطور در این کنفرانس بین المللی صحبت هایی می کند که قناعت جامعه جهانی را فراهم بسازد. فساد مانعی بزرگ در مسیر کمک های جامعه جهانی است و این فساد و فساد پیشگان به مردم افغانستان خیانت کردند و باید در مقابل آنها مبارزه صورت بگیرد. فساد پیشگان خوب بدانند که چه خیانتی به افغانستان و چه خیانتی برای مردم افغانستان کرده اند. با این کار، کشورهایی که قصد سرمایه گذاری در افغانستان داشته اند نمی توانند به اینجا اعتماد کنند و به کارشان ادامه دهند. متاسفانه هیچ تعهدی برای مبارزه با فساد ازسوی حکومت داده نشده است. کشورهای غربی هم که حالا افغانستان را جزو فاسد ترین کشورهای جهان می دانند، باید بدانند که خود زمینه فساد را در افغانستان فراهم کرده اند. همه می دانند که آنها با آمدنشان در اینجا، فسادکاران را هم در راس قرار دادند. تا با این افراد ضعیف و حریص کار خود را به پیش برند و این برای همگان روشن است.

جلال، در خصوص فساد پیشگان در افغانستان اظهار کرد: این فساد توسط مردم بیچاره و فقیر افغانستان انجام نمی شود، افرادی هستنند که در راس قرار دارند و از همه مهمتر جاسوسان کشورهای انگلستان و آمریکا و اروپایی هستند که فساد می کنند. چهرها های آنها برای همه مشخص است. آنها جاسوس هستند و هیچ نوع تعهدی برای مردم افغانستان ندارند و قانون اساسی را به فراموشی سپرده اند. رییس جمهور حتی دراین نشست نامی از مردم افغانستان نمی تواند ببرد. چرا که آنها کسانی هستند که در راس دولت کار می کنند و رییس جمهور آنها را دوست دارد. چرا که بسیاری از آنها جزو عزیزان وی است و بسیاری دیگر در حکومت داری با وی شریک هستند. نیمه های شب با آنها جلسه می گذارد. بعد از نیمه های شب جلسه با جاسوسان خارجی و رییس جمهور برگزار می شود و تصمیم های سرنوشت ساز کشور در آن وقت گرفته می شود و همین است که مردم افغانستان را بدبخت کرده است. همین ها هستند که فاسد هستند و برای بیگانگان خوشخدمتی کرده و کار می کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید