امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 3517 , ,
+
-
حتی پس از خروج از اتحادیه اروپا...

انگلستان همچنان به اسراییل وفادار خواهد ماند!

زمان انتشار : شنبه, 9 جولای , 2016 , بخش : سیاسی, مقاله

انگلستان همچنان به اسراییل وفادار خواهد ماند!

«دیوید کوئری» سفیر انگلیس در اراضی اشغالی اعلام کرد درپی خروج این کشور از اتحادیه اروپا، لندن مجبور است روابط بین‌المللی خود را از جمله با اسراییل بهبود بخشد.

کوئری در یک نشست خبری با بیان اینکه در کوتاه مدت تغییر محسوسی در روابط انگلیس و اسراییل رخ نخواد داد، گفت: «زیرا پایه‌های روابط تغییری نکرده است. روابط با دیگر کشورهای جهان، مانند اسراییل، در آینده مهمتر از قبل خواهد بود.»

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» کوئری همچنین معتقد است برخلاف آنچه که بسیاری از کارشناسان می‌گویند، نخست وزیر بعدی انگلیس قصد ندارد نتایج رفراندوم را تغییر داده یا به آن بی‌اعتنایی کند.

بر این اساس، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای کمپانی‌های اسراییلی که این کشور را سکوی پرتاب خود به این اتحادیه می‌دانستند، یک عقب‌گرد کلان است. در مقیاس کلان تر، عواقب این تصمیم مردم انگلیس می‌تواند به اقتصاد رژیم صهیونیستی ضربه بزرگی بزند.

سفیر انگلیس در رژیم صهیونیستی نیز ضمن اذعان تلویحی به کم شدن یکی از متحدان اسراییل در اتحادیه اروپا بخاطر «برگزیت»، افزود: «ما در زمان حضور در اتحادیه اروپا، شریک و دوست قدرتمندی (برای اسراییل) بودیم، و بعد از خروج هم می‌مانیم.»

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید