امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 3529 , ,
+
-
طراحی یک سیستم جدید...

اسراییل درحال ایجاد مانع برای مقابله با تونل‌های حماس!

زمان انتشار : یکشنبه, 10 جولای , 2016 , بخش : حوادث, سیاسی

اسراییل درحال ایجاد مانع برای مقابله با تونل‌های حماس!

اردوی رژیم صهیونیستی ساخت و توسعه سیستم‌های مقابله کننده با تونل‌های غزه را سرعت بخشیده و بودجه بیشتری برای آن در نظر گرفته است.

در حالی که دو سال از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال 2014 و کشته شدن چند هزار نفر می‌گذرد، اردوی اسراییل نام سیستم جدیدی را که برای مقابله با تونل‌های حماس طراحی کرده “مانع” گذاشته و هدف آن را ممانعت از حفر دوباره تونل‌ها عنوان کرده است.

به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت» نماینده‌ای از وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با قومندانی نیروهای جنوبی اردو اعلام کرد بودجه‌ 2.2 ملیون شِکِلی ( معادل 500هزار دالر) برای این پروژه جدید در نظر گرفته شده است.

سیستم «مانع» از چند خط نظامی تشکیل شده است: فناوری مبارزه با تهدیدات زیرزمینی تونل‌ها، نصب فنس‌های هوشمند در سرحد غزه و سامانه‌ای برای تقویت واکنش اسراییل به راکت‌ها و هاوان ها.

این سیستم برای مدت مدیدی بدلیل نگرانی‌های بودجه‌ای کنار گذاشته شده بود اما «موشه کهلون» وزیر اقتصاد این رژیم اخیرا اعلام کرد به هر قیمتی تلاش خودشان را برای تامین هزینه آن انجام خواهند داد.

پیشتر نیز اعلام شده بود که رژیم اسراییل دیوار حائل زیرزمینی برای ممانعت از حفر تونل‌های جدید توسط گروه‌های مقاومت در غزه خواهد ساخت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید