امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 3549 , ,
+
-
طبق نظرسنجی انجام شده...

اکثر جوانان امریکایی به کلینتون و ترامپ اعتماد ندارند!

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 جولای , 2016 , بخش : سیاسی

اکثر جوانان امریکایی به کلینتون و ترامپ اعتماد ندارند!

در حالی که رسانه‌های مختلف امریکایی در راپور‌های مختلف از عدم محبوبیت دو نامزد اصلی دموکرات و جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری سخن گفته‌اند، حالا نتیجه یک نظرسنجی، از بی اعتمادی اکثر جوانان امریکایی به هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ حکایت دارد.

آژانس خبررسانی آسوشیتدپرس و موسسه ان‌او‌آر‌سی از جوانان 18 تا 30 ساله در مناطق مختلف امریکا نظرسنجی کرده و نظر آنها را درباره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ جویا شده است.

نکته قابل توجه در این نظرسنجی، بی اعتمادی اکثر جوانان امریکایی به این دو نامزد اصلی دموکرات و جمهوریخواه انتخابات 2016 است.

در حالی که 72 فیصد از جوانان امریکایی کلینتون را فردی خوانده‌اند که نمی‌شود به او اعتماد کرد، 80 فیصد جوانان تاکید کردند که به ترامپ بی اعتماد هستند.

همچنین تنها 27 فیصد اعلام کردند که به کلینتون اعتماد دارند و 19 فیصدشان هم از اعتماد خود به ترامپ سخن گفتند.

به طور کلی، 38 فیصد از جوانان امریکایی گفتند که به کلینتون رای می‌دهند، 17 فیصد به ترامپ و 22 فیصد هم تاکید کردند به فردی غیر از این دو رای می‌دهند و 16 فیصد هم گفتند در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

از دیگر محورهای این نظرسنجی، نگاه مطلوب و یا نامطلوب است که بر این اساس 54 فیصد از جوانان بر نگاه نامطلوب به کلینتون و 39 فیصد هم بر نگاه مطلوب به او تاکید کردند.

نکته جالب نظرسنجی، نگاه نامطلوب 68 فیصدی جوانان سفیدپوست و نگاه مطلوب 26 فیصدی آنها به کلینتون است. این رقم در بین سیاه پوستان برعکس است چرا که 26 فیصد تاکید کردند که نگاه نامطلوب به او دارند و 64 فیصد هم نگاه مطلوب.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید