امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 3598 , ,
+
-
بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی...

67 فیصد فرانسویان به رییس جمهورشان اعتماد ندارند!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 جولای , 2016 , بخش : اجتماعی, سیاسی

67 فیصد فرانسویان به رییس جمهورشان اعتماد ندارند!

در بازه زمانی 8 جَنیوری 2015 تا 5 جَنیوری 2016، میزان اعتماد مردم به دولت فرانسه در امر مبارزه با تروریزم حدود 49 تا 51 فیصد بود که این مسئله از کاهش 16 فیصدی اعتماد مردمی به دولت طی مدت 6 ماه گذشته حکایت دارد.
بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مؤسسه ایفوپ برای روزنامه فرانسوی فیگارو، در پی حمله تروریستی مرگبار اخیر در شهر نیس فرانسه، 67 فیصد فرانسویان اعلام کرده‌اند که دیگر به «فرانسوآ اولاند» رییس‌جمهور فرانسه و دولت وی در امر مبارزه با تروریزم اعتمادی ندارند.

بر اساس این راپور، نشر نتایج این نظرسنجی در حالیست که طبق چهار نظرسنجی صورت گرفته از سوی همین مؤسسه در بازه زمانی 8 جَنیوری 2015 تا 5 جَنیوری 2016، میزان اعتماد مردم به دولت فرانسه در امر مبارزه با تروریزم حدود 49 تا 51 فیصد بود که این مسئله از کاهش 16 فیصدی اعتماد مردمی به دولت طی مدت 6 ماه گذشته حکایت دارد.

از سوی دیگر، طبق همین نظرسنجی حدود نیمی از فرانسویان بر این باورند که فرانسه هم‌اکنون در جنگ قرار داد و 81 فیصد آنها آماده گی خود برای پذیرش کنترول‌های بیشتر و اعمال برخی محدودیت‌ها بر آزادی‌های فردی بمنظور تأمین امنیت خود را اعلام کرده‌اند.

«ژروم فورکه» مدیر موسسه نظرسنجی ایفوپ در تحلیل نتایج این نظرسنجی گفته است: «بطور کلی باید گفت که نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که مردم فرانسه به درک جدیدی از تهدید تروریستی در کشور رسیده‌اند. حمله نیس عمیقا روح و روان مردم را تحت تأثیر قرار داد و عقاید پیشین مبنی بر آنکه فرانسه باید در مواجه با دشمنان مصمم و قاطع اقدامات و تدابیری را اتخاذ کند که تاکنون از سوی مقامات اتخاذ نشده، تقویت کرده است.»

5 روز پیش حمله تروریستی مرگباری در شهر نیس در جنوب فرانسه به وقوع پیوست که طی آن یکی از اعضای تونسی‌الاصل گروه تروریستی داعش به نام «محمد الحویج بوهلال» همزمان با سالروز جشن ملی فرانسه با لاریی مملو از اسلحه و بم دستی به مردم در شهر نیس فرانسه حمله کرد. این حمله به مرگ دستکم 84 نفر منجر شد.

این چندمین حمله تروریستی در فرانسه طی ماههای گذشته است. یکی از این حملات که مرگبارترین این حملات تروریستی در تاریخ فرانسه بود در 23 عقرب گذشته اتفاق افتاد که در آن 127 کشته و بیش از 200 نفر زخم برداشتند. این حادثه شامل تیراندازی در یک سالون کنسرت و در یک رستورانت و همچنین انفجار بم در یک رستورانت دیگر بود که رییس‌جمهوری فرانسه را وادار کرد حالت فوق‌العاده در این کشور اعلام کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید