امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 3603 , ,
+
-
ایجاد دموکراسی با توپ و تانک و راکت!

ناتو و عربستان در صدد ناامن سازی آسیای مرکزی!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 جولای , 2016 , بخش : مقاله

ناتو و عربستان در صدد نا امن سازی آسیای مرکزی!

ناتو و امریکا در نظر دارند تا در کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان با توپ و تانک و راکت دموکراسی ایجاد کنند.

«شادی شبدال اف» رییس حزب کمونیست تاجکستان گفت: هدف اصلی ناتو ناآرام کردن کشورهای آسیای مرکزی است با سرمایه گذاری عربستان است.

رهبر حزب کمونیست تاجکستان افزود: امریکا و ناتو در عراق به بهانه رهبر دیکتاتور آن و در سوریه به بهانه مبارزه با تروریست و داعش حضور پیدا کرده و این کشورها را بمباردمان و وارد درگیری نظامی کردند.

وی تصریح کرد: ناتو و امریکا در نظر دارند تا در کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان با توپ و تانک و راکت دموکراسی ایجاد کنند.

به گفته شبدال اف، ناتو در افغانستان با شکست مواجه شد، اما قصد خروج از کشور را ندارد.

رییس حزب کمونیست تاجکستان با تاکید بر اینکه برای ملت افغانستان، دموکراسی «بوش» و «کلینتون» لازم نیست، هدف امریکا و ناتو در منطقه را به چالش کشیدن امنیت در «تبت»، «کشمیر»، «هند» و «چین» عنوان کرد.

شبدال اف در ادامه افزود: هدف نهایی ناتو به چالش کشیدن امنیت کشورهای آسیای مرکزی است که با سرمایه گذاری عربستان سعودی در حال شکل گیری است.

رییس حزب کمونیست تاجکستان با اشاره به اینکه در پشت سازمان‌های تروریستی منطقه نیز عربستان سعودی قرار دارد، تصریح کرد: اگرچه ما مخالف سرمایه گذاری این کشور در دیگر بخش ها نیستیم، اما ریاض با خودخواهی در نظر دارد در همه امور کشورهای منطقه دخالت کند.

شبدال اف ابراز داشت: شیوخ عرب با وجود اینکه ادعای مسلمانی دارند اما همواره بر علیه مسلمان جهان اقدامات غیر اخلاقی و انسانی انجام می‌دهد که حتی غیر مسلمانان نیز از آن شرم دارند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید