امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 3625 , ,
+
-
داعش درحال افزایش!

ورود هفتگی 100 تروریست از ترکیه به سوریه!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 جولای , 2016 , بخش : حوادث, سیاسی

ورود هفتگی 100 تروریست از ترکیه به سوریه!

روزنامه فرانسه‌ای «لو فیگارو» از تدام ورود تروریست‌ها از سرحدات ترکیه به داخل سوریه خبر داد.

به اساس راپور وبگاه خبری «العهد» لبنان، این روزنامه به نقل از منابع وابسته به سرویس استخباراتی نظامی فرانسه نوشت: « مطابق راپور‌های اطلاعات فرانسه، همچنان نزدیک به 100 تروریست هر هفته برای پیوستن به صفوف گروه تروریستی داعش از طریق سرحدات ترکیه به سوریه وارد می‌شوند».

هنوز اطلاعات فرانسه به این سخنان و راپور‌ها واکنشی نشان نداده است.

دولت فرانسه بعد از عملیات تروریستی شهر نیس که منجر به کشته شدن بیش از 80 باشنده این کشور شد، از جمله طیارات جنگی خود به مواضع تروریست‌ها در سوریه خبر داد.

ورود تروریست‌ها از خاک ترکیه به سوریه بارها از سوی منابع داخلی این کشور و سرویس‌های استخبارات برخی کشورها تأیید شده است.

سرحدات ترکیه با سیطره داعش و برخی از گروه‌های تروریستی بر شمال سوریه گذرگاه مناسبی برای ورود تروریست‌ها از اقصی نقاط جهان به سوریه بوده است.

افرادی که در سایر کشورها گرایش‌های سلفی تکفیری دارند، با تبلیغات مبلغان وهابی و سلفی شستشوی مغزی شده و سپس راهی ترکیه می‌شوند تا از این طریق خود را به گروه‌های تروریستی و داعش برسانند.

پس از اعلام خبر عادی سازی روابط ترکیه و روسیه که به دنبال سرنگونی بم افکن روسیه توسط جنگنده اردوی ترکیه در شمال سوریه متشنج و به کلی قطع شده بود، روسیه اعلام کرد که ترکیه موافقت کرده است سرحدات خود را بر روی تروریست‌ها بسته و اجازه رفت و آمد آن‌ها در سرحدات این دو کشور را نخواهد داد.

پیشتر نیز «الکساندر کینشاک» سفیر مسکو در دمشق از احتمال بسته شدن سرحد ترکیه با سرحد بر روی تروریست‌ها خبر داده بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید