امروز مصادف با چهارشنبه, 2 میزان , 1399 , Wednesday, 23 September , 2020
کد مطلب : 3734 , ,
+
-

صلاح الدین ربانی با سفیر کشور چین دیدار و گفتگو کرد.

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 آگوست , 2016 , بخش : اجتماعی, سیاسی

صلاح الدین ربانی با سفیر کشور چین دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته، آقای یاو جینگ سفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل را، در دفتر کار خویش، به حضور پذیرفت.

نخست، سفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل در باره همکاری های در حال جریان آن کشور با افغانستان در ساحات مختلف، منجمله پروژه اعمار منازل رهایشی کم هزینه در شهر کابل، پروگرام های آموزشی برای دیپلوماتان و داکتران و متخصصان زراعت، معادن، مدیریت حوادث و مبارزه با تروریزم، به وزیر امور خارجه معلومات داد.

 

سفیر چین مقیم کابل همچنان از آغاز بحث های آن کشور با قرغیزستان، تاجکستان، افغانستان و ایران پیرامون خط آهن پنج جانبه کشورهای یاد شده خبر داده و از تعهد چین برای ادامه همکاری ها با افغانستان در ساحات مختلف مورد نیاز و آماده گی آن کشور برای اشتراک فعال در کنفرانس بروکسل در مورد افغانستان اطمینان داد.
سپس، وزیر امور خارجه پروژه خط آهن پنج جانبه چین، قرغیزستان، تاجکستان، افغانستان و ایران را برای گسترش تجارت ترانزیت و همکاری های اقتصادی منطقه یی بسیار با اهمیت خوانده و از آغاز بحث های چین با سایر کشورهای ذیدخل در این زمینه، اظهار خرسندی کرد. وزیر امور خارجه همچنان از همکاری های ارزنده چین با افغانستان در ساحات مختلف، خاصتاً کمک نقدی و فراهم آوری تجهیزات دفتری از سوی وزارت امور خارجه آن کشور به وزارت امور خارجه افغانستان، اظهار امتنان نمود.
اعلاميه مطبوعاتی وزارت امور خارجه در پیوند با اعمار دروازه در تورخم

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید