امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 3747 , ,
+
-

ادامه سریال یاوه گویی های مفتی عربستان!

زمان انتشار : جمعه, 5 آگوست , 2016 , بخش : سیاسی

ادامه سریال یاوه گویی های مفتی عربستان!

عربستان از ترس جبهه های مقاومت ضد آل سعود، علاوه بر بمباردمان مناطق سرحدی نزدیک یمن، ساکنان محلی را مجبور به کوچ اجباری کرد!
جنگنده های سعودی مناطق سرحدی از جمله شهر رُبوعه را از ترس این که مبادا این مناطق از سوی نیروهای یمنی تصرف شوند بمباردمان کردند.
صدها هزار نفر از مناطق نزدیک سرحد یمن در جیزان بدون جبران خسارت مالی و تأمین محل سکونت جدید، از منازل خود رانده شده‌اند.
در همین راستا، فعالان عربستانی عکس‌هایی را از نیروهای پولیس و گارد سرحدی سعودی در یک ایست تلاشی نشر کردند که مانع بازگشت مردم به منازل شان شده‌اند.
سعودیها ساکنان محلی مناطق سرحدی را تهدید کرده اند در صورت مخالفت با پلان کوچ اجباری، اسناد و مدارک شناسایی آنها باطل و از آنها سلب تابعیت خواهد شد.
مسئولان عربستان از این مساله واهمه دارند که جبهه های مقاومت در مناطق سرحدی علیه آل سعود تشکیل شوند.
برخی ساکنان مناطق سرحدی نزدیک یمن به شدت از سوی مقامات سعودی سرکوب می شوند.
استان بنی مالک (الدایر) در جنوب غربی عربستان سعودی و شمال شرقی منطقه جازان قرار دارد. در شمال این شهر، منطقه وادی الحیاۀ قرار دارد که تابع منطقه عسیر می باشد. در شرق آن نیز قبایل آل تلید (الرُبوعه) واقع شده است. در غرب و جنوب غربی آن نیز قبایل بلغازی (ولایت العیدابی) است، و جنوب آن نیز سرحدات جنوبی عربستان سعودی می باشد.
ولایت بنی مالک حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، و اهالی آن از قبیله خولان هستند که از دوران جاهلی در آن منطقه ساکن می‌باشند. شغل اصلی ساکنان این ولایت زراعت، بازرگانی و مال‌داری است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید