امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 3773 , ,
+
-
حکومت مجری برنامه های دیکته شدۀ غربی هاست!

در تصمیم های حکومت،مردم هیچ نقشی ندارند!

زمان انتشار : دوشنبه, 8 آگوست , 2016 , بخش : مقاله

در تصمیم های حکومت،مردم هیچ نقشی ندارند!

حدود دو سال قبل روزنه هاي اميد در دل مردم براي بهبود وضعيت کشور وجود داشت. با گذشت قریب به دو سال از عمر حکومت وحدت ملي حالا، روزنه هاي اميد بسته شده و ديگر کمتر شهروندي کشور دل به اين آب و خاک بسته است. قشر جوان و تحصيل کرده، کشور را ترک کرده است و باقی مردم در رنج و سختی به سر می برند. این در حالی است که اشرف غنی و عبدالله شعارهای بی شماری از گستردن شرایط خوب اقتصادی و معیشتی می دادند.

احمدفرهاد مجیدی، عضو مجلس نمایندگان در برنامه «راه حل» گفت: افغانستان در وضعیت بد اقتصادی قرار دارد و وعده هایی که رهبران حکومت وحدت ملی درزمان انتخابات دادند، هیچ کدام عملی نشده است. وعده های اشرف غنی بیشتر بر محور اقتصاد می چرخید و وعده های هزاران فرصت شغلی و کار را می داد. نتیجه این وعده ها فرار همان هزاران جوان جویای شغل از کشور شد.

وی، حضور اشرف غنی را در حکومت افغانستان نامشروع خوانده و افزود: اشرف غنی خود را متفکر دوم جهان معرفی کرده بود. طرح هایی که در زمان انتخابات برای افغانستان داده بود، به باور سیاسی ها، قابل تطبیق در افغانستان نبود و این نشان می داد که اشرف غنی شناختی کامل از افغانستان و وضعیت آن ندارد. مردم افغانستان این موضوع را می دانستند اما متاسفانه به رای آنها توجه نشد و اشرف غنی با زور پول و بیگانگان به قدرت نشست.

مجیدی، در خصوص وضعیت فعلی نمایندگان مجلس در پارلمان بیان داشت: اعضای مجلس نمایندگان توسط رای مستقیم مردم انتخاب شده اند. دوام حضور آنها تا زمانیکه اراده مردم، نمایندگانی جدید انتخاب کنند، لازم است. در وضعیت کنونی که بخش اجرایی دولت خودسرانه هر کاری می کند نظارت نماینده های مردم لازم و ضروری است. حکومت موظف است هرچه زودتر انتخابات را برگزار کند تا پارلمان هم از این وضعیت بیرون آید. در این میان نمی توانیم منکر باشیم که پارلمان هم وظیفه خود را نسبت به افغانستان، آنطور که باید و شاید انجام داده است. کم کاری ها از سوی آنها نیز وجود داشته است.

این نماینده مجلس، با بیان اینکه، رهبران حکومت وحدت ملی، اختیاری از خود ندارند افزود: به آنها برنامه داده شده و دیکته می شود که به طرف کم کاری و ناتوانی بروند. این برنامه ها از سوی آمریکا، انگلیس، عربستان و دیگر کشورهای هم پیمان آنها داده می شود. رهبران حکومت افغانستان، ریگ ها در کفش دارند و سابقه و پس زمینه بد آنها در دستان غربی ها است. به همین جهت مجبور هستند هرکاری که آنها می خواهند، انجام دهند. وضعیت بد اقتصادی، وضعیت بد امنیتی، وضعیت بد اجتماعی و فرهنگی همه و همه برنامه هایی است که از سوی کشورهای بیگانه طرح می شود. بیگانگان می خواهند با وجود این کمبود در کشور ما به راحتی در اینجا حضور داشته باشند.

وی، در خصوص نتیجه خودسری های حکومت بیان داشت: هم اکنون فاصله بسیار بزرگی میان حکومت و مردم ایجاد شده است. حکومت در هیچ جای کار، به مردم مراجعه نکرده است و از آنها مشورت نگرفته است. در واقع در تصمیم های حکومت، مردم هیچ نقشی ندارند. مشورت با مردم و کمک گرفتن از آنها برای کشور، کارایی بیشتری دارد تا اینکه ما دست به دامن انگلیس و آمریکا و کشورهای بیگانه بزنیم. این مشکلی است که رهبران حکومت باید توجه بیشتری به آن کنند.

مجیدی، در پایان گفت: خارجی ها و دشمنان افغانستان، وقتی ببینند که مردم افغانستان باهم متحد هستند و با حکومت هماهنگ هستند و از هم حمایت می کنند این جرات را نخواهند داشت که در افغانستان مداخله ودست درازی کنند و برنامه تطبیق خواسته هایشان را در اینجا پیاده کنند اما متاسفانه چنین چیزی در اینجا وجود ندارد و زمینه این مداخله ها فراهم است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید