امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 3777 , ,
+
-
مراد سودانی؛

یهودی سازیِ قدس، درسایه سکوت عربی و بین المللی!

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 آگوست , 2016 , بخش : مقاله, یادداشت

 یهودی سازیِ قدس، درسایه سکوت عربی و بین المللی!

خطراتی که شهر قدس را با وجود سیاست های اشغالگران تهدید می کند، در سایه سکوت عربی و بین المللی صورت می گیرد.
مراد سودانی؛ نویسنده معروف فلسطینی و دبیر کل اتحادیه نویسندگان فلسطین روز گذشته افزایش حملات رژیم صهیونیستی به نگهبانان مسجدالاقصی و کارمندان اوقاف اسلامی را محکوم کرد و گفت: نظامیان رژیم صهیونیستی در آخرین حملات خود به کارمندان کمیته بازسازی مسجدالاقصی که در حال مرمت و بازسازی مسجد «قبه الصخره» بودند، حمله کرده و 9 نفر از نگهبانان و کارمندان آن را مورد لت و کوب قرار دادند.

وی افزود: بازداشت رییس کمیته بازسازی و کارمندان مرمت در مسجدالاقصی وابسته به اداره اوقاف اسلامی، اقدامی تهاجم آمیز و خارج از قانون است و با تمامی قوانین بین المللی منافات دارد.

این نویسنده معروف فلسطینی تاکید کرد که سیاست رژیم صهیونیستی با هدف یهودی سازی قدس صورت می گیرد.

مراد سودانی نسبت به خطراتی که شهر قدس را با وجود سیاست های اشغالگران تهدید می کند، هشدار داد و گفت: این گونه اقدامات در سایه سکوت عربی و بین المللی صورت می گیرد و حملات مکرر صهیونیست ها به مسجدالاقصی، ممنوعیت ورود نمازگزاران و سیاست تخریب خانه ها و ادامه حفاری ها از جمله اقدامات این رژیم به شمار می رود.

وی اظهار کرد: اشغالگران با ایجاد محدودیت برای فعالیت های کمیته بازسازی و مرمت تلاش می کنند تا بر این مکان مقدس، سیطره کامل پیدا کنند و چهره عربی و اسلامی شهر قدس را تغییر دهند.

وی از امت عربی، بین المللی و موسسات بین المللی خواست تا با دخالت فوری خود جلوی تجاوزات آنان را بگیرند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید