امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 3811 , ,
+
-
شکار پرندگان نایاب؛

بهانۀ جدید شیوخ قطری برای حمایت از تروریزم!

زمان انتشار : دوشنبه, 22 آگوست , 2016 , بخش : مقاله, یادداشت

بهانۀ جدید شیوخ قطری برای حمایت از تروریزم!

شیوخ قطری به بهانه شکار پرندگان نایاب درغرب افغانستان مشغول حمایت از تروریزم و فعالیت‌های استخباراتی هستند.


شیخ‌های قطری به ولایت فراه  توجه خاصی دارند و در این ولایت سرمایه‌گذاری کلانی انجام داده‌اند.

یکی از دلایلی که شیوخ عرب را به ولایت فراه می‌کشاند شکار پرنده‌های نایاب است، اما در پس پرده این مسئله، اهداف دیگری مانند حمایت از جنگجویان چچنی‌، پنجابی‌ و اعراب دیگر کشورهای عربی نهفته است.

در یک ماه گذشته درگیری‌ها در ولایت فراه شکل دیگری به خود گرفته است، فعالیت‌های جدید جنگجویان عرب، چچنی و پنجابی در بیشتر مناطق این ولایت نگران کننده است، زیرا آنها به آموزش گسترده جنگجویان داخلی پرداخته‌اند و عملیات‌های تروریستی را برنامه ریزی می‌کنند.

به گفته باشنده گان ولایت فراه، این جنگجویان در وُلسوالی‎های خاک سفید، بکوا و پشترود مراکز جدید آموزشی ایجاد کرده‌اند و از را‌ه‌های مختلفی بر مردم فشار می‌آورند.

براساس راپور‌‎ها، جنگجویانی که در حال حاضر توسط عرب‌ها، چچنی‌ها و پنجابی‌ها آموزش دیده‌اند از جدیدترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌های موجود برخوردار هستند و به نظر می‌رسد در حال طراحی برنامه‌ای خطرناک هستند.

توریالی عبدیانی قومندان پولیس ولایت فراه در این باره گفت: جنگجویان خارجی به طور آزادانه در مناطق مختلف این ولایت گشت و گذار می‌کنند و در وُلسوالی‌های بکوا، پشترود و خاک سفید فعالیت‌های آنها به شدت گسترش یافته است.

دامنه فعالیت‌های جنگجویان خارجی تنها به حمایت از مخالفان داخلی افغانستان محدود نمی‌شود، بلکه آنها فعالیت‌های اطلاعاتی هم انجام می‌دهند و تروریست‌های هر یک از این کشورها اهداف خاصی را دنبال می‌کنند.

جمیله امینی عضو شورای ولایتی فراه با ابراز نگرانی از فعالیت‌های جنگجویان خارجی اظهار داشت: جنگجویان خارجی نقش کلیدی در ناامنی ولایت فراه دارند و به بهانه حمایت از طالبان در حال قاچاق مواد مخدر و فعالیت‌های استخباراتی هستند و ادامه اقدامات آنها می‌تواند برای ولایت‌های فراه و هلمند گران تمام شود.

این گروه با اهداف خاصی وارد ولایت فراه شده‌اند و سرمایه‌گذاری قطری‌ها بر روی این گروه‌ها جای سوال دارد و فعالیت‌های آشکار شیوخ عرب در دشت‌های این ولایت فقط برای شکار پرندگان نیست چرا که آنها در پشت پرده اهداف دیگری دارند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید