امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 3817 , ,
+
-
جهت رفع معضلِ ملّی!

درخواست همکاری از ارگانهای تنفیذ قانون…

زمان انتشار : دوشنبه, 22 آگوست , 2016 , بخش : اجتماعی, سیاسی, یادداشت

درخواست همکاری از ارگانهای تنفیذ قانون، جهت رفع معضلِ ملّی!

معین پالیسی و پلان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، در جلسه عالی گزارش دهی ارگان‌های تنفیذقانون، خواهان هماهنگی و همکاری بیشتر تمام بخش ها روی یک هدف مشترک (مبارزه علیه مواد مخدر) به عنوان یک معضل ملی شد.

 

وزارت مبارزه علیه مواد مخدر جلسه عالی گزارش دهی ارگان‌های تنفیذقانون را به منظور بحث روی دستاوردها، چالش ها و راه های حل های مطرح در امر مبارزه با مواد مخدر برگزار نمود.

 

در این جلسه که به روز گذشته در وزارت مبارزه علیه مواد مخدر برگزار گردید، جاوید احمد قایم معین پالیسی و پلان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، نماینده معینت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله، بخش های عدلی و قضایی اختصاصی مبارزه علیه مواد مخدر، وزارت دفاع ملی، امنیت ملی، گمرکات، بخش سرحدی،  نماینده ریاست عمومی محابس و سایر مسوولین بخش تنفیذ قانون این وزارت اشتراک نموده بودند.

 

جاوید احمد قایم معین پالیسی و پلان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر هدف از برگزاری این جلسات را شریک ساختن دست‌آوردها و جستجوی راه حل به مشکلات و ساده سازی پروسه های مغلق بخاطر زودتر رسیدن به نتیجه مطلوب خوانده و خواهان هماهنگی و همکاری بیشتر تمام بخش ها روی یک هدف مشترک(مبارزه علیه مواد مخدر) به عنوان یک معضل ملی شدند، نه به عنوان مشکل یک اداره و یا یک بخش.

 

نماینده وزارت امور داخله در این نشست گفت: در سه ماه گذشته در ۴۵۰ عملیات ۵۳۵ نفر محکوم به حبس شده که ۴۶ میل سلاح، ۸۷ عراده وسایط مختلف از نزد آنها به‌دست آمده، هفت لابراتوار تخریب شده و ۱۰۷ نفر پرچون فروش هم دستگیر گردیده که در طول عملیاتها یک نفر شهید و دو نفر زخمی شده اند.

 

همچنان جنرال بختیار گفت: چهار قاچاق‌بر ملی و بین المللی را هم دستگیر کرده‌ایم که شامل لیست پولیس جهانی می باشد.

 

ایشان تشکیل و تجهیزات پولیس مبارزه علیه مواد مخدر را کافی ندانسته و خواستار کمک از مراجع مربوطه به منظور رفع نیازمندی های پولیس مبارزه علیه مواد مخدر شدند.

 

نماینده گان بخش های عدلی و قضایی هم در مورد تعداد و مراحل قضایای رسیده و فیصله شده محاکم و ثارنوالی معلومات دادند.

 

وزارت دفاع و امنیت ملی نیز از دست‌آوردهای این نهادها در چند ماه گذشته به جلسه معلومات داده و نقش این نهادها را حمایتی خواندند و تصریح کردند که هر زمانی لازم باشد آماده کمک با پولیس مبارزه علیه مواد مخدر هستند.

 

در آخر نظر به درخواست معین مبارزه علیه مواد مخدر و لزوم دید اعضای جلسه قرار بر این شد تا یک جلسه در خصوص سرعت بخشیدن به منظور مسایل گمرکی وسایط دستگیر شده و یک جلسه دیگر جهت ساختن یک دیتابیس عمومی برای شریک ساختن قضایا و پیشترفت های عدلی و قضایی با تمام بخش های ذیربط مبارزه علیه مواد مخدر شدند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید