امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 3868 , ,
+
-
براساس نتایج تحقیقات...

ناامنی، بیکاری، فساد و فقر عامل افزایش مهاجرت افغان هاست

زمان انتشار : دوشنبه, 29 آگوست , 2016 , بخش : مقاله

ناامنی، بیکاری، فساد و فقر عامل افزایش مهاجرت افغان هاست

به گزارش سازمان جهانی مهاجرت، ۲٫۶ ملیون تبعه افغان در بیش از۷۰  کشور دنیا مهاجر هستند.
سازمان جهانی مهاجرت در راپور اخیر خود اعلام کرد که در ۶ ماه نخست سال جاری عیسوی، حدود ۱۱۸ هزار نفر افغانستان را ترک کردند و بیش از ۱۲ فیصد از جمعیت کشور نیز بیرون از کشورشان زنده گی می‌کنند.

سازمان جهانی مهاجرت در راپور اخیر خود اعلام کرد: ۲٫۶ ملیون تبعه افغان در بیش از ۷۰ کشور دنیا مهاجر هستند در حالیکه برخی از این کشورها درخواست پناهنده گان افغان را رد کرده و شماری از این پناهنده گان نیز بدون سرنوشت در خارج از افغانستان به سر می‌برند.

در راپور آمده است که در دو سال اخیر ۲۰ فیصد از کل مهاجرین به اروپا اتباع افغانستان هستند و بیشترین درخواست پناهندگی در اروپا در سال جاری نیز مربوط به پناهنده گان افغان می‌باشد.

براساس راپور اخیر دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه‌ سازمان ملل متحد، در ۶ ماه نخست سال جاری عیسوی نزدیک به ۱۱۸ هزار نفر افغانستان را ترک کرده و به دیگر کشورها پناهنده شده‌اند.

سازمان‌های مختلفی در کشورهای اروپایی در مورد علت مهاجرت افغانها به اروپا تحقیق کرده که براساس نتایج بدست آمده، ناامنی، بیکاری، فساد گسترده اداری در دولت و فقر مهمترین عوامل مهاجرت افغانها به اروپا اعلام شده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد نیز در راپوری نوشت که تعداد آوارگان داخلی کشور نیز روز به روز بیشتر شده و در حال حاضر بیش از هزاران خانواده بر اثر ناامنی در افغانستان آواره شده‌اند و جکومت نیز در کمک به انها ضعیف عمل کرده است.

براساس راپورها، کشورمان ۱۵ ملیون نیروی کار دارد که بخش اعظمی از این نیروها را جوانان تشکیل می‌دهند و یکی از تعهدات حکومت وحدت ملی ایجاد اشتغال برای جوانان بوده ولی در دو سال گذشته توجه چندانی به معضل بیکاری در کشور نکرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید