امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 3876 , ,
+
-
کارشناسان نظامی اعلام کردند...

حکومت آمار مبالغه‌آمیز از تلفات طالبان ارائه میکند

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 آگوست , 2016 , بخش : یادداشت

کشته و زخمی شدن 6 طالب

کارشناسان نظامی اعلام کردند که در آمارهای روزانه حکومت وحدت ملی در مورد تلفات طالبان مبالغه صورت می‌گیرد و این مسئله سبب اتخاذ سیاست نادرست در میدان جنگ می‌شود.

سخنگویان وزارت‌های دفاع و کشور در بیانیه‌های روزانه خود از کشته‌شدن ده‌ها جنگجوی طالبان در بخش‌های ناامن کشور خبر می‌دهند.

این در حالی است که دامنه جنگ و ناامنی هر روز گسترده‌تر می‌شود و طالبان قوی‌تر از گذشته اقدام به تصرف مناطق بیشتری می‌کنند.

برخی کارشناسان نظامی افغان نیز بر این باورند که سخنگویان نهادهای امنیتی در ارائه آمار تلفات طالبان مبالغه می‌کنند و این کار سبب می‌شود تا رهبران حکومت وحدت ملی نتوانند سیاست درستی را در مبارزه با گروه طالبان افغان اتخاذ کنند.

«عتیق‌الله امرخیل» کارشناس نظامی افغانستان گفت: مبالغه سخنگویان حکومت در نشر آمار تلفات گروه طالبان افغان در کشور سبب می‌شود تا باشنده گان افغان اظهارات درست مسئولان امنیتی را نیز نادرست پندارند.

امرخیل افزود: اگر نهادهای امنیتی راپور‌های دقیقی از آمار تلفات طالبان افغان را به رهبران حکومت ارائه کنند، آنها می‌توانند در خصوص مقابله با این گروه تصمیم دقیق‌تر بگیرند.

«عزیزالله پیلوت» دیگر کارشناس نظامی افغان، آمارهای ارائه‌ شده توسط نهادهای امنیتی در مورد تلفات طالبان افغان را نادرست می‌داند.

وی افزود: براساس آمارهای روزانه نهادهای امنیتی و دفاعی، تاکنون طالبان در افغانستان باید نابود می‌شد.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت امور داخله، نیز گفت: نهادهای امنیتی کشور براساس راپور‌های نهادهای تجسس در میدان جنگ، تعداد تلفات طالبان افغان را نشر می‌کنند.

به باور آگاهان نظامی افغان، حکومت وحدت ملی در بیشتر جبهه‌های جنگ در کشور حاکمیت کامل ندارد و آمار کشته‌ و زخمیان نیروهای امنیتی را نیز به صورت تخمینی اعلام می‌کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید