امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 405 , ,
+
-

رهبر جدید طالبان مشخص شد!

زمان انتشار : جمعه, 31 جولای , 2015 , بخش : اخبار افغانستان

ملااختر

خبرگزاری رویترز از قول برخی منابع نزدیک به طالبان گزارش داده که ملا اخترمحمد منصور جانشین ملا عمر شده است. این خبرگزاری گفته که تصمیم سپردن مسئولیت رهبری گروه طالبان به ملا منصور در شورای رهبری این گروه گرفته شده است.
گروه طالبان به صورت رسمی هنوز صحت و سقم این خبر را تایید نکرده است.
ملا منصور در زمان ملاعمر مسئولیت معاونیت این گروه را به عهده داشت، او در زمان رژیم طالبان، وزیر هوانوردی بود، پس از سقوط طالبان والی نام نهاد طالبان در ولایت قندهار شد.
او از ولایت قندهار است و به گزارش بی بی سی، ملا منصور رابطه نزدیک با دولت پاکستان دارد و به عنوان یکی از رهبران این گروه که به روند گفتگوهای صلح علاقه دارد در میان طالبان شهرت دارد.
خبر انتصاب ملا اختر محمد منصور به رهبری گروه طالبان در حالی نشر می شود که او متهم به قتل ملا عمر است.
پیشتر، قاری حمزه که خود را سخنگوی گروه محاذ فدایی شاخه انشعاب شده از گروه طالبان معرفی می کند، گفته که ملا محمد عمر دو سال پیش توسط ملا اختر محمد منصور و گل آقا کشته شد. قاری حمزه مدعی شده است که او در این مورد اسناد کافی در اختیار دارد.
بی‌بی‎سی گزارش داده است که انتصاب ملا منصور با مخالفت شماری از اعضای برجسته گروه طالبان مواجه شده است. این رسانه گفته است بر اساس گزارش های که دریافت کرده، شماری انتخاب آقای منصور را “کودتا” خوانده و از احتمال چند پارچگی این گروه صحبت کرده اند.
بی بی سی، در این مورد از ملا قیوم ذاکر فرمانده عملیات‌های نظامی طالبان، ملا حبیب‌الله عضو شورای کویته و طیب آغا از دستیاران ملا محمد عمر نام برده که با انتصاب جدید مخالفت نشان داده اند…

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید