امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 437 , ,
+
-

9 کشته براثر حمله به پایگاه ائتلاف

زمان انتشار : شنبه, 8 آگوست , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, حوادث, حوادث

ناتو

صبح امروز نیروهای ناتو در افغانستان از کشته شدن یک سرباز شان خبر داده بودند اما حوالی ظهر با ارسال خبرنامه ای تازه، گفتند که 8کارمند محلی افغان که با این نیروها کار می کردند نیز در جریان حمله کشته شدند.
ناتو در اعلامیه هویت قربانیان را افشا نکرده اما گفته اند که در مورد هویت کشته شدگان اطلاعات کافی به دولت افغانستان خواهند داد.
در همین حال، وزارت امور داخله گفته است که حوالی ساعت ده شب گذشته، یک گروهی چهار نفری از تروریستان در منطقه قصبه از مربوطات حوزه پانزدهم شهر کابل، به یک پایگاه نیروهای ائتلاف حمله کردند.
در اعلامیه ای که این وزارت منتشر کرده، گفته شده است که نخست، یک مهاجم موتر مملو از مواد منفجره را در نزدیک این پایگاه نظامی منفجر کرد و بدنبال آن سه مهاجم دیگر که قصد داشتند وارد پایگاه شوند با نیروهای امنیتی افغان درگیر شدند.
وزارت داخله می گوید که در جریان درگیری، ده محافظ امنیتی این پایگاه زخمی شده اند و مهاجمان در کمترین زمان از پا درآمدند.
در همین حال، این وزارت گفته است که در حمله مهاجم انتحاری در دروازده ورودی اکادمی نظامی پولیس در غرب کابل، بیش از چهل دانشجوی این اکادمی و شماری غیرنظامیان کشته و زخمی شده اند.
در اعلامیه وزارت داخله آمده است که بمب گذار انتحاری مواد انفجاری حامل خود را در میان دانشجویان اکادمی نظامی پولیس و مراجعین غیرنظامی این اکادمی منفجر کرد.
در همین حال، بگفته یک شاهد عینی شمار قربانیان در این مرکز آموزشی نظامی بیشتر از رقمی است که پولیس اعلام کرده است.

طالبان مسئولیت حمله به اکادمی نظامی پولیس را به عهده گرفتند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید