امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 5004 , ,
+
-

همه چیز تحت مدیریت آمریکا است

زمان انتشار : یکشنبه, 6 نوامبر , 2016 , بخش : یادداشت

%d8%b3%db%8c%d8%af-%d8%b9%d8%a8%d8%af-%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86

 

سید عبد المقدم امین آگاه به مسایل سیاسی در برنامه راه حل در رابطه با واقعیت های و پشت پرده های جنگ در کشور گفت: مسلم است که طراحی های جنگ در بیرون است و روال جنگ این است برنده ای نداشته باشند نه به نفع طالب و القاعده باشد و نه دولت و به عقیده من اینها ماموریت جنگی دارند که کشور را نا امن و امن کنند، جنگ راه بیاندازند و پول بگیرند.

امین می گوید که اگر بحث واقعیت ها را در محوریت و تصمیمات سیاسی ببینیم هر طرف حرف های صادقانه ای دارد مثلا اینکه رییس جمهور می گوید که ما به صراحت می خواهیم در برابر فساد اداری مبارزه کنیم ولی توسط گروه های مزاحم حمایت می شوند و ما نمی توانیم مباززه کنیم و همچنین که داکتر عبدالله به عنوان یک طرف قضیه به صراحت و با دلایل موجه می گوید که ما از دو سال به این طرف خاموش ایستاده ایم و حوصله و صبر کردیم و واقعیت هایی وجود دارد که همه به ضرر ملی است که این هم واقعیت هست و صحبت اتمر صاحب درمورد به قدرت رسیدن مافیا، صحبت هایی بسیار خوبی درجلسات دور ونزدیک انجام داد که حقیقت دارد و احمد ضیا مسعود هم به عنوان کسی که برنامه های حکومت در دستش هست به صراحت می گوید که برنامه های ما برنامه ملی نیست و سرانجام صحبت های معاون اول رییس جمهور در مورد رییس جمهور، رییس اجرایی و وضعیت کنونی که این صحبت ها همه صادقانه است.

این آگاه به مسایل سیاسی در مورد نامشروع به قدرت رسید حکومت اظهارکرد: رییس جمهور قبل از اینکه معاون اول را در حکومت به اختیار بگیرد به صراحت اعلام کرد وی یک جنگسالار و ناقض حقوق بشر و کسی است که پرونده دارد به صراحت این موضوع را اعلام کرد ولی وقتی بحث قدرت مطرح می شود به سادگی این را وسیله قرار میدهد و از این طریق به قدرت میرسد و اگر در کل نگاه کنیم این نظام از بنیاد نامشروع است و نمی توانند واقعیت ها را مدیریت کنند.

وی می افزاید که در این ضد و نقیض گفتن ها نه دولت افغانستان آسیب می بینند نه مخالفین که اینها ماموریت جنگی دارند که بجنگند و این تنها ملت است که زجر می کشد.

آقای امین در مورد محفوظ بودن قوای در راس قدرت می گوید که شهادت هایی که در اردو اتفاق می افتد در هر صد مورد یک قوماندان را نمی یابید که کشته شود. کسانی که اختلاس کردن و کسانی که با رشوت بزرگ شدند اصلا در خطوط جنگ نیستند .در حالیکه در شرع و درصدر اسلام پیغمبران وخلفای راشدی و حتی در دورا ن جهاد هم قوماندان ها در خطوط مقدم جنگ بودند اما فعلا اینها یک مشت مردم مظلوم را به گروگان گرفتند و در برابر یکدیگر می جنگند ، گروهی شریعت را به عنوان یک حربه به سر مردم می کوبند و یک گروه دیگر به اصطلاح روشنفکر قانون را به اختیار گرفته اند، آنهایی که به قانون و شریعت دسترسی نداشتند قوم را در اختیار گرفته اند، دیگری مواد مخدر را به دست گرفته و کسی که هیچ چیز در اخیتار نداشت از فقرو بدبختی مردم را بر فرق یک دیگر می کوبند و راه خود را پیش می برند.

وی اظهار کرد: وقتی هسته مرکزی ناهماهنگ نتواند اختلافات داخلی اش را حل کند، نباید انتظار داشت که ملت از اینها به آرامش برسند.

این آگاه به مسایل سیاسی گفت: نکته منفی دیگر این است که افغانستان در هر جایی که هست از لحاظ امنیتی، اقتصادی، روال جنگ و بازی های کلان داخلی و منطقه ای تحت مدیریت جامعه جهانی است و این طور نیست که آمریکایی ها ندانند وضعیت چطور است. از اختلاس، فساد و پیشرفت داعش و .. کاملا در این طرح ها گنجانیده شده است.. دولتی که خود امتیازش را از طریق باج دادن به گروههای مافیا می گیرد و در یک استبداد داخلی زندگی می کند و حیات سیاسی اش وابسته به کمک های بین المللی است، قادر به تحلیل اوضاع نیست که بداند کجای کار قرار دارد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید