امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 5033 , ,
+
-

از جنایت امریکا تا توجیه ارگ

زمان انتشار : دوشنبه, 7 نوامبر , 2016 , بخش : مقاله

%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7

مجهزترین و پیشرفته ترین نظامیان جهان بعد از کشته شدن دو تن از افراد خود دست به کشتار مردم زدند و رهبران حکومت وحدت ملی برای توجیه این کار از سپر انسانی می گویند که مخالفان مسلح از مردم ملکی استفاده می کنند.

در مقابل کشته شدن 2 نظامی امریکایی: بمباران خانه های مردم و کشته شدن 30 زن و کودک و زخمی شدن 25 تن دیگر.
برای جنایت طالب: ولایت قندوز برای جنایت رها شد و زمانی که دیگر چیزی برای غارت نماند خبر از عقب نشینی طالبان دادن.

باید از حکومت وحدت ملی که صبورانه جنایت امریکا در خاک افغانستان و کشتار طالبان را تاب می آورد و به خود زحمت توجیه را می دهد، باید پرسید چه زمان شمال را برای داعش محیا می کنید؟ و چه تعداد از مردم قربانی خواهند شد؟

نظامیان امریکایی که تاوان کشته شدن دو نیروی خود را نه از طالب بلکه با بمباران مردمی می گیرد که در بی خبری جان می دهند: 35 کشته و 25 زخمی که بیشتر کودکان و زنان بودند.

امریکا که 16 سال قبل به بهانه روریست به خاک افغانستان آمد، عملیات های حساب شده ای داشت که تنها طالب را هدف می گرفت و کمترین تلفات را برای غیرنظامیان داشت تا افکار جهان تنها ناجی صلح را ببیند نه کشوری متجاوز.
حال چگونه نظامیانی با پیشرفته ترین تجهیزات، کودک را از طالب تشخیص نداند؟

زمانیکه کشوری مملو از رهبران فاسد و بی کفایت باشد که حیثیت ملت و دولت را در ازای گدایی کمک بر باد دهند، دیگر جایی برای دادخواهی حق و عدالت نمی ماند و مردم که با چنین رهبرانی بی عزت شده اند به راحتی تاوان خشم نظامیان امریکایی را می دهند.

تباهی افغانستان نه از وجود طالب، داعش یا هر افراطی است و نه از سوی نظامیان خارجی و پاکستان، نابودی و بی عزتی را هر مقامی که به ریاست افغانستان رسید تبدیل به میراثی کرد برای دیگری.

آن هنگام می توان به دنبال عدالت برای کودکی که فرصت زندگی را در مرگ دلخراش از او گرفتن، باشیم که جان مردم برای رییس جمهوری چون غنی قابل ارزش باشد!

قندوز قربانی است از سوی حکومت وحدت ملی، روزی برای طالب که جنایت می کند و غارت، دیگر روز برای نظامی خارجی که بمباران کند و کشتار مردم بی دفاع.

کشته شدن چند کودک و زن برای حکومتی که خود هزاران تن را در معامله برای طالبان رها کرده چنان کوچک و بی اهمیت است که نه به عنوان جنایت بلکه در پی توجیه به دفاع از امریکا می باشد.

جای جای سرزمین درد و رنج داغ دار زن و کودکی است که در بی خبری جان دادند که گاه باید تاوان خشم طالب را بدهند و گاه نفرت نظامی خارجی و گاه کینه رهبران را.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید