امروز مصادف با چهارشنبه, 2 میزان , 1399 , Wednesday, 23 September , 2020
کد مطلب : 5094 , ,
+
-

اینبار ترامپ به اشاره روس می رقصد؟

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 نوامبر , 2016 , بخش : دسته‌بندی نشده

%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%85%d9%be

ترامپ یگانه شخصیت غیر سیاسی است که بعنوان چهل و پنجمین رییس جمهور آمریکا برگزیده شد. وی از سیاست های موجود آگاهی درست ندارد. بیشتر سياسیون آمریکا به این گمان بودند که ترامپ برنده انتخابات نخواهد بود اما پیروزی وی جهان را تکان داد.

اما روسیه که یگانه رقیب آمریکا در جهان است از پیروزی ترامپ به خوشحالی تجلیل به عمل آورد و به وی پیام مبارکی خویش را فرستاد اما کشورهای متحد به آمریکا مانند فرانسه، آلمان و انگلیس از انتخاب ترامپ خشنود بنظر نمی آیند و زیادتر سیاستمداران آنها به این عقيده اند که ترامپ هیتلر ثانی خواهد بود.

دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا قبلا در بيانيات اش گفته بود که از گروه های تروريسي اسلامگرا نفرت دارد و وی مسلمانان آمریکا را از کشورش اخراج خواهد کرد؛ ضمن این سخنان ترامپ ولادیمیر پوتین نیز به جهان اشاره رساند که اگر اندک آسیب توسط گروه داعش به روسیه برسد تمام مسلمانان جهان را از بین خواهم برد. پس این چه رقابتی است که هر دو دارند.

حالا نگاهی می اندازیم به جنگ سرد اول میان دو بلوک شرق و غرب:
در هنگام جنگ سرد اول آمریکايی ها با تکنیک های سیاسی شان توانستند تا گورباچوف را که رییس جمهور اسبق روسيه بود تحت کنترل خویش داشته باشند که با همان شیوه جاسوسی توانستند که روسیه را به باد فنا برند. روسیه با این چال و نیرنگ چنان شکست خورد که حتی نتوانست خود را دوباره زنده سازد. همان بود که اتحاد جماهير سوسياليستي وقت به شکست و تجزیه بزرگ مواجه شد و فاتح جنگ دوم جهانی اقتدارش را از دست داد.

جنگ سرد دوم:
این جنگ بصورت غیر مستقیم میان آمریکا و روسیه از سوریه و کشور های خاورمیانه آغاز شد. آمریکایی ها به این باور بودند که آنها به مانند افغانستان و عراق می توانند در این جنگ مداخلت سیاسی و نظامي نمایند و حکومت بشارالاسد را از پای بیاندازد اما سیاستمدار زیرک روسیه ولادیمیر پوتین قبل از طرح پلان آمریکا خود را در تصمیم گیری های کشور های خاورمیانه داخل کرد و موازنه کشور خود را با آمریکا یکسان کرد و تا امروز پای خود را از سوریه بیرون نکشیده است. سیاسیون آمریکا به این اندیشه بودند که اگر کلینتون منحیث رییس جمهور آمریکا برگزیده شود اولین اقدام اش آخرین عملیات سوریه خواهد بود که کلینتون انتخابات را باخت و از این پیروزی روس ها خشنود شدند.

به تکرار از دو جنگ سرد میان دو ابر قدرت این را در میابيم که روس ها روز بروز هوشیارتر می شوند. آنها با همان نیرنگ که جاسوس خویش را به نام اسنودن در داخل C I A مقرر کرده بودند، با همین سیاست خویش و با همان سیاست قبلی آمریکا که در هنگام جنگ سرد در برابر روسیه انجام داده بود، از همین سیاست از ترامپ بحیث فرمانبردار خویش نفع خواهد برد.

آمریکا یک کشور بزرگ است. ملیت ها و نژادهای مختلف در آن زندگی می کنند. نژادهای سفید و سیاه از قبل با هم در جنگ اند. ترامپ از آپارتاید که در آمریکا وجود دارد مدیریت درست نمی تواند. همین حالا در آمریکا یک جنگ داخلی خاموش میان سفید پوستان و سياه پوستان ادامه دارد و با چنین وضع ترامپ همانند هیتلر به نفع نژاد خود با سیاه پوستان از ظلم کار خواهد گرفت. روس ها نیز با این بهانه اغتشاشات را بيشتر دامن مي زنند.

ترامپ تماما قطعات نظامی خویش را از افغانستان و سایر کشورها خواهد کشید و با این وضعیت روس راه خویش را دوباره باز می نمایند. خلاصه اینکه روسیه با درنظرداشت سیاست اش از ترامپ استفاده می نماید و با این عمل آمریکا مغلوب سیاست خواهد بود. باراک اوباما بسیار کوشش کرد تا ترامپ مغلوب انتخابات گردد اما نتوانست. احتمالا در برنده شدن ترامپ نقش روس ها بیشتر است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید