امروز مصادف با شنبه, 5 میزان , 1399 , Saturday, 26 September , 2020
کد مطلب : 5135 , ,
+
-

اسنودن: از ترامپ نترسید

زمان انتشار : شنبه, 12 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان

%d8%a7%d8%b3%d9%86%d9%88%d8%af%d9%86

کارمند سابق آژانس امنیت داخلی آمریکا در ارتباطی تصویری گفت: برای جهانی بهتر، نباید به اوباما امید داشته باشیم و از دونالد ترامپ بترسیم. باید خودمان جهان را بسازیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ادوارد اسنودن شب گذشته درارتباط تصویری از روسیه با تماشاگران سینمایی درهلند از مردم خواست تا با همکاری، یکدیگر را از جاسوسی دولت ها محافظت کنند.

اسنودن پیروزی ترامپ را ‘لحظه ای تاریک’ در تاریخ آمریکا دانست و تاکید کرد که مساله ‘چگونگی دفاع از حقوق همگان در هر مکان بدون در نظر گرفتن مرزها است.’
به گزارش خبرگزاری فرانسه، بر اساس هزاران سند طبقه بندی شده ای که اسنودن در سال 2013 منتشر کرد، جاسوسی دولت آمریکا از اطلاعات خصوصی مردم فاش شد. وی پس از خروج از آمریکا به روسیه رفت و در آنجا پناه گرفت.

تماشاگرانی که اسنودن برای آنان سخنرانی کرد برای تماشای فیلمی که الیور استون از زندگی اسنودن ساخته بود به سینما رفته بودند.

اسنودن افزود: ‘مساله یک انتخابات و یک رئیس جمهوری یا حتی یک دولت نیست چرا که این تهدیدها از مرزها فراتر رفته اند.’

اسنودن 33 ساله تحت پیگرد دولت آمریکا است تا به اتهام نقض قانون جاسوسی محاکمه شود. با این حال وی اعلام کرد که پس از پیروزی ترامپ نگران از این نیست که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه وی را تحویل آمریکا دهد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید