امروز مصادف با شنبه, 5 میزان , 1399 , Saturday, 26 September , 2020
کد مطلب : 5189 , ,
+
-

ناگفته های یک خبرنگار داعشی

زمان انتشار : یکشنبه, 13 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1

ندای افغانستان: خبرنگار بازداشتی داعش در اعترافات خود گفت که داعش برای تقویت روحیه نیروهای خود به بزرگ نمایی از جرایم و جنایات خود و ایجاد رعب و وحشت میان مردم اقدام می کند .

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، یکی از خبرنگاران داعش به نام ابوصالح به دام نیروهای امنیتی افتاده است؛ و ستره محکمه عراق بخش هایی از اعترافات این فرد را پخش کرده است.
شبکه السومریه نیوز تأکید کرد، داعش یک آژانس خبررسانی به نام  اعماق  را برای بزرگ نمایی جرایم و جنایات خود و ایجاد رعب و وحشت میان مردم و نیروهای امنیتی تشکیل داده است.
ابوصالح در اعترافاتش گفت که داعش هم اکنون به بزرگ نمایی انفجارها و حملات تروریستی در بغداد پایتخت عراق می پردازد، و با فلمبرداری مخفی از برخی پارک های پایتخت ادعا می کند که حضور فعال و مستمری در این شهر دارد.
ابوصالح افزود : داعش خبرنگاران متعددی دارد که هر یک از این خبرنگاران مسؤول انعکاس اخبار منطقۀ خاصی است.
خبرنگار بازداشتی داعش افزود: اعماق یکی از مراکز خبری داعش است، و اخباری که خبرنگاران داعشی به دست مسؤولان خود می رسانند ، از مرکز خبری اعماق و دیگر مراکز خبری پخش می شود، و برخی اخبار هم آرشیف می شود و نشر نمی شود.
ابوصالح خاطرنشان کرد: فلم هایی که خبرنگاران داعشی تهیه می کنند، کاملاً پخش نمی شود بلکه توسط نیروهای تخنیکی داعش کم و زیاد و مونتاژ می شود .
ابوصالح اظهار داشت: خبرنگاران داعشی، از مدتی پیش تلاش خود را بر رویدادهای امنیتی بغداد متمرکز کرده اند، و هر اتفاقی را هر چند کوچک و بی اهمیت باشد، برای بزرگ نمایی به مسئولان مربوطۀ خود منتقل می کنند؛ زیرا داعش در ولایاتی شمالی و غربی عراق متحمل تلفات و خسارات سنگینی شده است، و می خواهد با بزرگ نمایی حملات خود، شکست هایش را به نحوی جبران کند و روحیه نیروهایش را بالا ببرد .
ابوصالح تأکید کرد: خبرنگاران داعشی در بغداد هنگام چاشت و به دور از چشم مردم عادی فلم هایی از باغ های خرما و میوه تهیه می کنند، که داعش در زیرنویس این فلم ها ادعا می کند که این باغ ها متعلق به مناطق تحت تصرفش است تا چنین وانمود کند که در پایتخت جای پایی برای خود باز کرده است.
ابوصالح گفت: داعش به من 400 دالر و گاه بیشتر من‌حیث حقوق ماهیانه می داد، ولی این مقدار بعداً به علت مشکلات مالی داعش به 220 هزار دینار (180 دالر) کاهش یافت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید