امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 5238 , ,
+
-

با گربه رقصانی های غنی فریب نخورید

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 نوامبر , 2016 , بخش : مقاله

آغاز اصلاحات مبارزه با فساد، از وزارت عدلیه!!

 

ندای افغانستان: پیش از این بارها و بارها زمزمه های پنهانی و فریادهای رسایی در به پایان رسیدن عمر دولت نامشروع وحدت ملی به گوش می رسید مبنی بر این که زین پس عبدالله نمی تواند دوشادوش اشرف غنی در جایگاه ریاست اجرایی بایستد و به روال رو به زوال پیشین ادامه دهد.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان پیپر، اما رییس جمهور صاحب که حوصله ی جنجال و قیل و قال ندارد و به اثبات رسانیده است که همچون موریانه به دنبال تخریب تدریجی و بی سروصدا است؛ اوضاع را بر وفق مراد خود نیافت و ترجیح داد ابتدا دامنه ی قدرت و بازوهای اجرایی مخالفان خود در قدرت اعم از عبدالله و دوستم را قطع نماید و سپس میخ بر تابوت دولت سهمیه بندی شده بکوبد.

لذا وی پروسه ی استیضاح های بی مقدمه و پیاپی وزرا را روی دست گرفت که متهمان ردیف اول آن را نیمی از وکلای از همه جا بی خبر و قربانی همیشگی مجلس نمایندگان تشکیل می داهند و نیمی دیگر نیز مشمول معامله گرانی می شود که دالرهای رییس جمهور را تطمیع کننده تر و لذیذتر از دالرهای وزرا یافتند!

اینک در گرد و خاکی که از زلزله ی افتاده بر جان کابینه به پا شده و مردم ملکی، نهادهای مدنی، سران احزاب، رسانه ها و 17 وزیر معلوم الحال را نگران و متحیر ساخته است، اشرف غنی چنین می نمایاند که به روند مذکور معترض است و انتقاداتش راه به جایی نمی برد.

درحالی که در واقع نمی توان کتمان کرد که این سریال نخ نما و آبکی استیضاح های بی مقدمه و پیاپی وزرا که پارلمان را افسار گسیخته کرده است؛ خواسته یا ناخواسته، خودآگاه یا ناخودآگاه مصداقی قطعی و شاهدی بر این مدعا است که عمر دولت وحدت ملی به پایان رسیده است اما…

اما نکته ای که نباید از نظر دور داشت این است که گربه رقصانی های رییس جمهور نباید افکار عمومی را گول بزند و این پشتون ارگ نشین را همچون دو سال گذشته به مقصد و مقصود برساند اما با زیرکی و مظلوم نمایی از تیررس انتقادات و خشم عمومی برهاند و جان سالم به در ببرد.

تمام این تفاسیر و مقدمه چینی ها به این نتیجه گیری قاطع و محکم ختم می شود که انتقادات اشرف غنی از حمله ی وکلا بر جان وزرا نمایشی مصلحتی است و می توان به جرات مدعی شد که همه چیز روی برنامه و بر اساس میل و اراده ی وی به پیش می رود و بس!

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید