امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 5288 , ,
+
-

دیدار عالمی بلخی با اعضای گروپ دوستی میان افغانستان و پاکستان

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان, سیاسی

%d8%a8%d9%84%d8%ae%db%8c

 

ندای افغانستان: آقای بلخی در این نشست با اشاره به روابط دیرینه افغانستان و پاکستان گفت که ما باید از وجوهات مشترک میان دوکشور و از پدیده مهاجرت برای گسترش دوستی و روابط مان استفاده نماییم.

 

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، وی افزوده است که معیارهای را که دولت افغانستان و حکومت وحدت ملی برای دوستی با کشور های خارجی سنجیده است در پاکستان وجود دارد و بدین سبب حکومت افغانستان برای گسترش روابط دو کشور تلاش می نماید.

 

وزیر امور مهاجرین با اشاره به میزبانی دراز مدت پاکستان از مهاجرین افغان گفت که با زندگی چند دهه ای مهاجرین در پاکستان، وجوهات مشترک فرهنگی و پیوند های خانوادگی بین دو کشور ایجاد گردیده و لازم است از این مشترکات به عنوان عامل دوستی و صلح استفاده نماییم.

 

در همین حال یکی اعضای گروپ دوستی میان افغانستان و پاکستان نیز با شاره به روابط نیک دو کشور گفتند که ما می خواهیم و تلاش می نماییم که از خاک دو کشور به عنوان یک آله فشار برای یکدیگر استفاده نگردد.

 

این گروپ که متشکل از بر خی از سیاسیون و ژورنالستان افغانی و پاکستانی از دو نهاد CRSS از کشور پاکستان و WPSO از افغانستان به میان آمده، برای ایجاد دوستی و روابط گسترده بین افغانستان و پاکستان فعالیت می نمایند.

 

این نهاد ها در افغانستان و پاکستان بیشتر به مطالعات و صلح و حقوق بشری کار و فعالیت می نمایند که به صورت مشترک گروپ دوستی بین افغانستان و پاکستان را ایجاد نموده اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید