امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 5319 , ,
+
-

صدور پاسپورت های الکترونیکی برای شهروندان افغانستان در ایران و پاکستان

زمان انتشار : جمعه, 18 نوامبر , 2016 , بخش : اجتماعی, اخبار افغانستان

%d9%be%d8%a7%d8%b3%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa

ندای افغانستان: معین مالی و اداری وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگوی ویدیویی با سفیر افغانستان در ایران از آماده گی حکومت برای آغاز این پروسه درین کشور خبر داد.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، دکتور نصیر احمد اندیشه، معین مالی و اداری وزارت امور خارجه روز گذشته با دکتور نصیر احمد نور، سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، آقای سید نورالله راغی و آقای عبدالرحیم نیکپور جنرال قونسل های افغانستان در مشهد و زاهدان پیرامون طرح وزارت امور خارجه به منظور آغاز مراحل ابتدايي صدور پاسپورت های الکترونیکی و ارایه سایر خدمات قونسلی برای اتباع جمهوری اسلامی افغانستان در حوزه ایران و پاکستان از طريق ويديو كنفرانس صحبت نمود.

در آغاز معین وزارت امور خارجه، از طرح وزارت امور خارجه مبنی بر آمادگی های مرکز و نمایندگی های سیاسی و قونسلی افغانستان در خارج بخاطر آغاز مراحل مقدماتی پروسه متذکره جهت حل مشکلات مهاجرین افغانستان در ایران و پاکستان یاد آوری نموده و اظهار داشت که طرح مذکور مورد تائید مقامات ج.ا. افغانستان قرار گرفته و ایجاب مینماید که کار های عملی جهت تطبیق این طرح در اسرع وقت صورت گیرد.

در اخیر، معین وزارت امور خارجه، در مورد موضوعات تدارکاتی این پروسه و همچنان تثبیت هویت و ثبت شهروندان کشور صحبت نموده در راستای اتخاذ آمادگی ها و تطبیق پروسه صدور پاسپورت های ماشین خوان توام با ایجاد سهولت های بیشتر برای اتباع جمهوری اسلامی افغانستان در حوزه ایران و پاکستان، هدایت دادند تا اقدامات لازم روی دست گرفته شود. قرار است هیئاتی بزودی جهت رایزنی برای بررسی تخنیکی این پروسه، عازم آن نمایندگی ها گردد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید