امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 5320 , ,
+
-

اعزام تیم ملی موی‌تای به رقابت‌های جهانی روسیه

زمان انتشار : جمعه, 18 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان, ورزشی

%d9%85%d9%88%db%8c%e2%80%8c%d8%aa%d8%a7%db%8c

ندای افغانستان: ملی پوشان موی‌تای کشور که از سه ماه پیش در اردوی تمرینی به سر می برند ، فردا روانه شهر کزان روسیه می‌شوند.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آوا پرس، این رقابت‌ها از ۲۱ نوامبر آغاز شود که هفت ورزشکار، یک مربی و دو داور به نمایندگی از افغانستان در آن اشتراک می‌کند.

موی‌تای از پُر طرفدارترین رشته‌های ورزشی در افغانستان است که در جریان چند سال گذشته جوانان افغانستان در این بخش‌ دستاوردهای خوبی داشته اند.

در تازه‌ترین نتیجه تیم ملی موی‌تای جوانان کشور در مسابقات بین‌المللی تایلند با دست پُر به افغانستان بازگشتند.

تیم ملی موی تای افغانستان، در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در تایلند، در بخش آقایان و بانوان، توانست دو مدال نقره کسب کنند.

مسابقات قهرمانی جوانان جهان از تاریخ ۳ الی ۱۱ سنبله در شهر بانکوک تایلند با حضور ۵۴ کشور جهان برگزار شد.

در این مسابقات از تیم ملی موی تای افغانستان، شش مبارز در بخش آقایان، یک مبارز در بخش بانوان، سه داور، یک مربی و یک نفر به حیث هیات، اشتراک کرده بودند که زهرا رضایی، عضو تیم ملی موی تای بانوان در وزن ۴۸کیلوگرام با پیروزی بر قهرمانان کشورهای پرو، اکراین و توقف در برابر تایلند، نایب قهرمان جوانان جهان شد.

هم‌چنان این بانو از سوی سازمان جهانی موی تای، لوح شجاع‌ترین زن سال ۲۰۱۶را دریافت کرد.

علی سهراب احمدی، بعد از دو پیروزی بر قهرمانان عراق و بلجیم، بازی را به تایلند واگذار کرد و نایب قهرمان جوانان جهان شد.

احمد حسن‌زاده با یک پیروزی در مقابل حریف ازبکستانی‌اش در دومین دیدارش، بازی را به حریف تایلندی‌اش واگذار کرد و از ادامه این رقابت‌ها کنار رفت.

همایون رضایی نیز پس از پیروزی در مقابل حریف لبیایی‌اش، در مقابل حریف ازبک تن به شکست داد و از ادامه رقابت‌ها حذف گردید.

علی جان نورزهی دیگر ورزشکار افغانستان در اولین دیدارش مغلوب حریف سنگاپوری‌ گردید٬ مصطفی حسن‌زاده از مبارز کشور پرو شکست خورد و محمد مصطفی نیکویی، بازی را به حریف تایلندی‌اش وگذار کرد.

در همین حال چهار تن از داوران فدراسیون ملی موی تای استاد جمیل محمدی، استاد محمد طاهر احمدی، استاد نرگس اخلاقی واستاد عبدالصادق ابراهیمی، بعد از سپری کردن یک دوره کوتاه‌مدت داوری، موفق به کسب مدرک بین‌المللی داوری شدند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید